ÖĞ-DER 9. Bölge İl Başkanları Adana’da buluştu

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER), yeni dönem 9. Bölge Şube Başkanları Toplantısını gerçekleştirdi.

ÖĞ-DER 9. Bölge İl Başkanları Adana’da buluştu

Selma Ataş

ADANA (İLKHABER)-Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER), yeni dönem 9. Bölge Şube Başkanları Toplantısını gerçekleştirdi.

Adana Şubesinde yapılan toplantıya ÖĞ-DER Genel Başkan Yardımcısı İsmail Baldan, Bölge Başkanı Ekrem Ulu, Adana Şube Başkanı Hüseyin Tan ile Hatay Şube Başkanı Dr. Recep Bilgin, Osmaniye Şube Başkanı, Şevket Sarp, Mersin Şube Başkanı Raşit İlkay ve illerinin yönetim kurulları katıldı. Eğitim meselelerinin konuşulduğu toplantıda ayrıca bölge illerinin eğitim sorunları ve çözüm yolları da masaya yatırıldı.

ÖĞ-DER Adana Şube Başkanı Hüseyin Tan yaptığı açış konuşmasında bölgemizde eğitimin ve öğretmenin önemini vurguladı. Bir toplumu ayakta tutan eğitim, eğitimi de ayakta tutan kişilerin öğretmenler olduğunu ifade eden Tan, en büyük yatırımın bu iki konuya yapılması gerektiğini vurguladı.

Bölge Başkanı Ekrem Ulu konuşmalarında “niçin şuurlu öğretmenler derneği?” konusu üzerinde durdu. İnsanın eşrefi mahlûkat olduğu,  diğer canlılardan farkını akıl melekesine bağlı olarak vurgulayan Tan, akıl melekesinin insanı yücelten bir meziyet olduğunu ifade etti. Tan, kendi nefsimizle birlikte tüm insanlığın ıslahı için gayret göstermeyi amaç edinilmesi gerektiğini vurguladı.

ÖĞ–DER Genel Merkez adına Genel Başkan Yardımcısı İsmail Baldan ise yaptığı konuşmasında; genel merkezde planlanan çalışma doğrultusunda bölge toplantılarının yapıldığını, genel merkez katılımcılarının merkezdeki çalışmaları bölgelere taşıyarak istişare kültürünün geliştirilmesi ve bilgi alışverişi sağlandığını söyledi. Baldan, “Çalışmalarımızda var olacağız, eğitimli olacağız, faaliyet yapacağız” dedi.

Var olmanın yanında eğitimli olmanın önemini vurgulayan Tan,  faaliyetlerinin Allah c.c katında hiçbir zaman boşa gitmeyeceği şuuru ile çalışılması gerektiğini, çalışmanın toplumu ve bireyi güçlü tutacağını bunun da huzur getireceğini ifade etti.

Toplantıda yapılan çalışmalarda, yapıcı olmak, müspet olmak, yumuşak huylu olmak, birleştirici olmanın kendilerini parkı olduğunu özellikle üzerinde durduğu konular arasında yer aldı.

Toplantı sonunda diğer il başkanları kendi illerinde yapmış oldukları faaliyetlerle ilgili çalışmalarından bahsettiler.  Toplantı dilek ve temennilerle son buldu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2