banner6

Öğrenciler ve servis şoförleri bilgilendirildi

Trafikte öğrencilerin güvenli bir ortamda seyahat etmeleri ve trafik kuralları konusunda duyarlı olmaları amaçlı bilgilendirme ve eğitim çalışmaları sürüyor. Trafik polisleri, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında tek tek okullarda ki dersliklere girerek öğrencilere trafik kurallarını anlattı. Polisler öğrencilerin merak ettikleri konularla ilgili sordukları soruları da tek tek yanıtladı.

Öğrenciler ve servis  şoförleri bilgilendirildi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Trafikte öğrencilerin güvenli bir ortamda seyahat etmeleri ve trafik kuralları konusunda duyarlı olmaları amaçlı bilgilendirme ve eğitim çalışmaları sürüyor.

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri gece gündüz demeden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Trafik ekipleri yaptıkları uygulamaların yanı sıra bilgilendirme çalışmalarını da yürütüyor. Bu çalışmalardan bir tanesi de okul servis araç şoförleri ve rehber personeline yönelik oldu.

Ekipler öğrencilerin güvenli bir trafik ortamında seyahat etmeleri amacıyla okul servis araç şoförleri ve rehber personeline yönelik bilgilendirme çalışması yaptı. Bilgilendirme çalışmasında okul servis araç şoförleri ve rehber personelini bilgilendirildi.

Öğrencilerin trafik kurallarını öğrenmeleri ve uymaları konusunda da çalışmalar yapıldı. Trafik polisleri, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında tek tek okullarda ki dersliklere girerek öğrencilere trafik kurallarını anlattı. Polisler öğrencilerin merak ettikleri konularla ilgili sordukları soruları da tek tek yanıtladı.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü sosyal medya hesabından yapılan bilgilendirmede ise şu ifadelere yer verildi;

“Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın güvenli bir trafik ortamında eğitim ve öğrenimlerini sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla okul servis araç şoförleri ve rehber personeline yönelik trafik bilgilendirmesi yapılmıştır. İlk, orta ve lise öğrencilerine trafik kuralları konusunda daha bilinçli bireyler olmalarını sağlamak ve Trafik kurallarına uyma alışkanlıklarının kazanılması amacıyla eğitim verilmiştir.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42