Öğrencilerin elinden pazar çantası

Kızıltepe Belediyesi tarafından Kızıltepe Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi’nde öğrencilere diktirilen pazar çantası tanıtım programı gerçekleştirildi. Kızıltepe Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi dikiş nakış bölümü öğrencilerine diktirilen pazar çantası vatandaşların beğenisine sunuldu. Türkiye genelinde yürürlüğe giren plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik çalışmalara katkıda bulunmak için pazar çantaları diktirmeye başlayan Kızıltepe Belediyesi, doğaya zarar veren plastik poşetleri kullanmak yerine çevre dostu çantaların kullanılmasını önerdi.

Öğrencilerin elinden pazar çantası

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Kızıltepe Belediyesi tarafından Kızıltepe Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi’nde öğrencilere diktirilen pazar çantası tanıtım programı gerçekleştirildi.

Kızıltepe Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi dikiş nakış bölümü öğrencilerine diktirilen pazar çantası vatandaşların beğenisine sunuldu. Türkiye genelinde yürürlüğe giren plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik çalışmalara katkıda bulunmak için pazar çantaları diktirmeye başlayan Kızıltepe Belediyesi, doğaya zarar veren plastik poşetleri kullanmak yerine çevre dostu çantaların kullanılmasını önerdi.

Pazar çantası tanıtım programına katılan Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Mehmet Yüzer, çantalar yapılırken öğrencilerle sohbet edip yapılışı hakkında bilgi aldı. 1 Ocaktan itibaren plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik yapılan çalışmalara belediye olarak bizlerde katkıda bulunmak istediklerini belirtene Yüzer, “Vatandaşlarımıza poşetlerin yerini alabilecek bez çanta yapmaya başladık. Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi öğrencilerimizin hem tecrübe kazanmaları hem de ufak da olsa harçlık kazanmaları için, bu işi kız meslek lisesi öğrencilerimizin yapmasını uygun gördük. İlk olarak 5 bin tane pazar çantası dikiliyor. Dikimi tamamlanan pazar çantalarımızdan esnaf ve vatandaşlarımıza dağıtımını gerçekleştirdik.” dedi.

Öte yandan pazar çantalarını diğer sosyal sorumluluk projeleri içinde kullanacağını belirten Yüzer, bunun gibi farklı çalışmalarda yapılacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 13:00

nurten


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER