Öğrencilerin mezuniyet sevinci

Yaz tatilinin gelmesi ile birlikte okullarda mezuniyet etkinlikleri heyecanı başladı.

Öğrencilerin mezuniyet sevinci

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) – Adana’nın Sarıçam İlçesi, Evliya Çelebi Ortaokulu onuncu mezunlarını verdi. Yaz tatilinin gelmesi ile birlikte okullarda mezuniyet etkinlikleri heyecanı başladı.

Cuma sona erecek olan 2016-2017 eğitim öğretim yılı itibariyle açık öğretim öğrencileri dâhil, resmi ve özel okullarda yaklaşık 18 milyon 43 bin 15 öğrenci ve 900 bin dolayında öğretmen yaz tatiline girecek.

Son sınıfta okuyan öğrenciler, mezuniyet heyecanını hazırladıkları etkinlikler ile aileleriyle paylaşıyor. Adana’nın Sarıçam İlçesi, Evliya Çelebi Ortaokulu da bu yıl onuncu mezunlarını vermenin gururunu yaşıyor. 

Evliya Çelebi Ortaokulu, 8.nci sınıflar için Aşk Balo Salonu’nda mezuniyet töreni düzenledi. Törene okul idareci ve öğretmenleri, öğrenci ve velileri katıldı.

Törende konuşan Okul Müdürü Abdulmuttalip Şefkatli, ortaokul eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere teşekkür ederek, ‘’Ortaokul bitti ve şimdi önünüzde lise var. Bu başarılarınızın lisede de devam edeceğine inanıyorum’’ Dedi.

Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında daha fazla öğrenciye eğitim vereceklerine değinen Şefkatli, ‘’Evliya Çelebi Ortaokulu olarak, önümüzdeki yıllarda daha fazla öğrenciye hitap ederek pırıl pırıl gençleri ülkemize kazandırmaya devam edeceğiz. Siz değerli öğrenciler, yaşamınızın tüm alanlarında başarılarınızın devamını diliyor, vatanına ve milli değerlerine bağlı bireyler olarak yaşamanızı temenni ediyorum’’ dedi.

Konuşmanın ardından pasta kesildi. Öğrenciler canlı müzik eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar doyasıya eğlenerek yılın yorgunluğunu attılar. 8-A ve 8-B sınıf öğrencilerine mezuniyet belgelerini veren okul müdürü ve sınıf öğretmenleri öğrencilerini tek tek tebrik ettiler. Öğrencilerin hep beraber keplerini havaya atmalarıyla mezuniyet töreni son buldu.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 14:39

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2