banner6

  Öğretmenevi ve 12 derslikli okul için protokol imzalandı

Nusaybin İlçesi’nde yapılacak olan 12 derslikli okul binası ve 35 odalı kapasiteli öğretmenevinin yapımı için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile hayırsever iş adamları Mehmet Emin Kaya ve Oktay Munğan ile protokol imzalandı.

  Öğretmenevi ve 12 derslikli okul için protokol imzalandı

 ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)-Nusaybin İlçesi’nde yapılacak olan 12 derslikli okul binası ve 35 odalı kapasiteli öğretmenevinin yapımı için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile hayırsever iş adamları Mehmet Emin Kaya ve Oktay Munğan ile protokol imzalandı.

Protokolde Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Emrullah Temizkan, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin hazır bulundu.

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş burada yaptığı açıklamada, "Hayırseverlerimiz Mehmet Emin Kaya ve Oktay Munğan ile Nusaybin'de yapılması planlanan öğretmenevi ve ilkokul yapımı için protokol imzaladık. İmzaladığımız protokolümüzün ilimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, Hayırseverlerimize teşekkür ediyorum "ifadelerini kullandı.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer ise, “Bugün burada bulunmaktan onur ve gurur duyuyorum,amacımız sadece geleceğimiz olan çocuklarımızın okumalarını sağlamak. Bu konuda herkesin elinden geldiği kadar destek olmalarını istiyor ve tüm iş adamlarının bu konuda yeterli duyarlılığı göstermelerini temenni ediyorum. ”dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, hayırsever iş adamları Mehmet Emin Kaya ve Oktay Munğan’a eğitim camiası ve Nusaybin halkı adına teşekkür etti.

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42