Okul bahçesi sular altında kaldı

Adana’da 2 gündür etkisini sürdüren sağanak yağış nedeniyle bir okulun bahçesi sular altında kaldı.

Okul bahçesi  sular altında kaldı

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da 2 gündür etkisini sürdüren sağanak yağış nedeniyle bir okulun bahçesi sular altında kaldı.

Kentte etkisini gösteren şiddetli yağmurla birlikte Seyhan İlçesi D-400 Karayolu üzerinde bulunan Sadıka Sabancı İlkokulu’nun bahçesi sular altında kaldı. Hafta içi olması nedeniyle öğrencilerin ders gördüğü okula su sabah saatlerinde geldi. Öğrenciler ve veliler geldikleri okula güçlüklü girebildi. Bazı öğrenci velileri okul içerisinde bulunan banklarla öğrencilere köprü yaptı. Sıraların üzerinden yürüyerek okula girmeye çalışan öğrenciler ilginç görüntüler oluşturdu. Fakat okul çıkışı ise o kadar da kolay olmadı. Öğrenciler dersteyken devam eden yağmurlarda okul bahçesinde ki su birikintileri daha da arttı.

SINAV OLDUĞU İÇİN OKULA GETİRDİLER

Öğrenci velileri duruma tepki göstererek tüm kurumları aradıklarını, okullarını su bastığını söylediklerini anlattı. Okul önüne gelen bir itfaiye aracı ve ASKİ’ye ait araç su tahliyesi için çalışma başlattı. “Veliler, çocuklarının sınavı olduğu için mecburiyetten okula getirmek zorunda kaldıklarını dile getirerek, sınav olmasa getirmezdik. Her yağmur yağdığında burayı su basıyor buluyoruz çünkü.” dediler.

OKUL GİRİŞİ SU ALTINDA

Öğrenci velileri okul girişinin sular altında kaldığını dile getirerek, “Nöbetçi kulübesini görüyorsunuz. Tamamen sular altında. Okul girişi ve zaten göl halinde. Okul içerisinde ki bankları bir araya getirerek, öğrencilerin geçmesini sağladık. Ne yapalım başka çaremiz yoktu. Her yağmur yağdığında buranın bu halde olduğunu defalarca anlattık. Ama kimse biz yardımcı olmadı. Umarım bundan sonra öğrenciler için bu okulun alt yapı sorununu çözerler.” ifadelerini kullandılar.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 15:15

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2