Ölüme balıklama dalma

Polis, sulama kanallarına giren çocukları broşürlerle uyardı, kendilerine nasihatte bulundu:

Ölüme balıklama dalma

Ölüme balıklama dalma

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Polisler sulama kanalında yüzen çocuklara baba şevkati ile yaklaşıp, kanalda yüzmemeleri konusunda uyarıp, broşür dağıttı.

Adana İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Ölüme Balıklama Dalma”, “Güvenli Olmayan Sulara Girip Sonsuzluğa Yelken Açmayın” sloganı ile hazırlanan broşürler sulama kanallarında yüzen çocuklara ve gençlere dağıtıldı. Toplum Destekli Polisler ile zabıta ekipleri tarafından Adana’nın merkez Yüreğin İlçesi’nden geçen DSİ’ye ait sulama kanallarında uygulama yaptı. Suda yüzen çocukları ve gençleri uyaran polis ekipleri ellerindeki broşürleri dağıttı. Çocuklara baba şevkati ile yaklaşan polis memurlarının çocuklarla uzun uzun sohbet edip sulama kanallarına girdikleri takdirde başlarına neler gelebileceğini anlattığı görüldü.

CANINIZA DEĞER VERİN

Sulama kanallarına girip yüzmenin aynı zamanda cezasının olduğunu da söyleyen polis memurları, “Bu kanalda her gün boğulma ve ölüm var. Kendi canınıza değer verin. Bu sulama kanallarına girmenizi istemiyoruz. Sizlerin canı bizim için değerli. Aileniz için de canlarınız değerli. Sulama kanalına girerek büyük tehlike yaşıyorsunuz. Bizler sizlerin başına hiçbir olumsuz bir şeyin gelmesini istemiyoruz. Bu sulama kanallarına girmeniz çok tehlikeli. Üstelik sulama kanallarında yüzmenin cezası var. Şuan istersek her birinize 160 TL para cezası uygulayabiliriz. Ama biz bunu bu kez yapmıyoruz. Şuan itibari ile bir daha sulama kanalında hayatınızı riske ederek yüzmenizi istemiyoruz. Sulama kanallarında ki sular sizin yüzmeniz için değil sulama amaçlı yapılmış. Zaten kanalda su yutsanız çeşitli hastalıklara yakalanabilirsiniz. Yüzme havuzları var mahallerinizde. Buralara giderek yüzebilirsiniz?” ifadelerini kullandılar.

POLİSİ GÖRÜNCE AĞLADILAR

Bu uyarılara rağmen çocukların ise polislere, “Hava çok sıcak ağabey ne yapabiliriz. Burada yüzerek serinliyoruz. Biz çocuk muyuz boğulalım. Yüzmeyi biliyoruz.” şeklinde cevap verdikleri görüldü. Bazı çocukların ellerinde bulunan can simitleri ile sulama kanalına girdikleri görüldü. Yaşı küçük 2 çocuğun yanına giderek uyaran polis memurları çocukların ağlaması üzerine çocukları teselli edip bir daha sulama kanalında yüzmemelerini istedi. Bazı çocuklar ise uygulama esnasında polislerin önünde suya atladı.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 16:58

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2