banner6

Orhan Kemal öykü yarışı başvuruları başladı

Çukurova Edebiyatçılar Derneği’nin (ÇED) gelenekselleştirdiği ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu Orhan Kemal Öykü Yarışması için başvurular başladı.

Orhan Kemal öykü yarışı başvuruları başladı

Orhan Kemal öykü yarışı başvuruları başladı

 

 

 

 

ADANA(İLKHABER) - Çukurova Edebiyatçılar Derneği’nin (ÇED) gelenekselleştirdiği ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu Orhan Kemal Öykü Yarışması için başvurular başladı.

ÇED Başkanı Halise Tekbaş, bu yıl 10.’sunu gerçekleştirdikleri yarışmada amacın, Orhan Kemal anısını yaşatmak ve son bir yılda basılmış öykü kitapları arasından özgün bir yapıtın seçilerek yazın dünyasına tanıtılmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Yarışmaya katılma koşulları ise şöyle sıralandı:

 

“1)-Yarışmaya Ocak 2017 yılından yarışmanın son katılım tarihine 31 Aralık 2017 yılına kadar basılmış öykü kitaplarıyla katılmak gerekmektedir.

 

2)- Son katılım tarihi: 30 Ağustos 2017’tir. Sonuçlar 2017 Ekim’in ilk haftası açıklanacak ve ödül töreni ise 2017 Ekim ayı sonunda yapılacaktır.

 

3) Yapıtlar, Düzenleme Kuruluna 7 adet gönderilecektir.

 

4) Seçici Kurul: Zafer Doruk, Vecdi Ciracıoğlu, Halise Tekbaş, Mazlum Vesek’dan oluşmaktadır.

 

5) Öykü kitaplarının gönderileceği Adres: Çukurova Edebiyatçılar Derneği (ÇED) Reşatbey Mah. Turhan Cemal Beriker Bulvarı, Kalağoğlu İşhanı, Kat: 5/ 7, Seyhan/Adana. Tel: 0536 854 12 79

 

6) e-mail:cukurovaedebiyatcilardernegi@gmail.com ile bağlantı kurulabilir. “

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 18:23

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER