Örnek hastaneden örnek davranış

Uzun zamandan beri Mardin ve Mardin halkına sağlık alanında hizmet veren Özel Mardin Park Hastanesi, Mardin il ve ilçelerinde görev yapan ulusal ve yerel gazetecilere ücretsiz check – up hizmeti verdi.

Örnek hastaneden örnek davranış

 

Adnan AVUKA

 

MARDİN(İLKHABER)- Uzun zamandan beri  Mardin ve Mardin halkına   sağlık alanında hizmet veren  Özel Mardin Park Hastanesi, Mardin il ve ilçelerinde görev yapan ulusal ve yerel gazetecilere ücretsiz  check – up hizmeti verdi. Muayeneden geçirilen gazetecilerin çoğunda karaciğer yağlanması, prostat ve böbrek taşı görüldü.

Hastanenin Halkla İlişkiler Müdürü Sadettin Ersöz koordinatörlüğünde gerçekleşen Check-up etkinliğinde  konuşan Selahattin  Ersöz, Ceck-up uygulamasını bir gelenek haline getirdiklerini ve her yıl sürdüreceklerini belirterek şunları söyledi:

“Arkadaşlarımızın işleri çok zor ve onların görevlerini ne kadar zor şartlar altında yerine getirdiğini biliyoruz.  Halkın haber alma hakkını yerine getiren  gazeteci arkadaşlarımız  kamuoyunu gelişmelerden haberdar etme adına önemli bir kamu görevini yerine getiriyorlar. Mardin’de görev yapan medya mensuplarımızın sağlıklı bir bedene sahip olmaları ve bunu sosyal yaşamlarına da pozitif anlamda yansıtabilmeleri açısından kurumsal olarak bir nebze de olsa katkıda bulunmak istedik. Kar, kış demeden  toplumu ve kamuoyunu  doğru bilgilendirmek için gecesini gündüzüne katan, mesai saatlerini hiç düşünmeden ve  gözetmeden görevini yapmaya çalışan bu arkadaşlarımız, sağlıkları  için kendilerine  fazla zaman ayıramıyor. Geçen yıl gazetecilik mesleğini gerçekleştiren basın mensuplarına check-up uygulamasını bu yılda tekrar ettik. Mardin Park Hastanesi olarak; basın mensuplarımıza bu günümüzü ayırarak onları Check-up’tan geçirme kararı aldık. İl ve ilçe çapında  görev yapan gazetecilerimizin yanlarında olmaktan son derece mutlu ve sevinçliyiz bugün  onları ağırlıyoruz. Kendilerine sağlık ve mutluluk yanında görevlerinde üstün başarılar dileriz. Bütün gazetecilerimize bundan sonraki yaşamlarında da tıpkı bugünkü gibi sağlıklı bir yaşam diliyoruz. Basın mensuplarımıza hastanemizin kapıları her zaman ardına kadar açıktır.”

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 15:28

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2