Özdağ: Vatanperverlerin bir araya geldiği partiyiz

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ Adana’da partilileri ile bir araya geldi. Partileri ve yapmak istedikleri hakkında bilgiler veren Ümit Özdağ, partilerinin sağ, sol demeden tüm vatan perverlerin bir araya geldiği bir parti olduğunu anlattı.

Özdağ: Vatanperverlerin bir araya geldiği partiyiz

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ Adana’da partilileri ile bir araya geldi. Partileri ve yapmak istedikleri hakkında bilgiler veren Ümit Özdağ, partilerinin sağ, sol demeden tüm vatan perverlerin bir araya geldiği bir parti olduğunu anlattı.

Adana’nın Seyhan İlçesi Hastaneler Kavşağı’nda bulunan parti binalarına gelen Ümit Özdağ’ı burada parti yöneticileri ve çok sayıda partililer karşıladı. Yaklaşık 1 saat gecikmeli başlayan toplantıda konuşan Ümit Özdağ, İyi Parti’nin uzun bir mücadelenin sonunda, Türk siyasetinde dengeleri değiştirecek şekilde, adımlarını kararlı bir üslupla atarak ilerlediğini savundu.   İyi Parti’nin kuruluş süreci hakkında bilgilen veren Özdağ, “İyi Parti’nin kuruluş süreci esasen daha geri bir tarihe gidiyor. Bir mücadelenin içinden geliyor. Bir demokrasi ve hukuk mücadelesi olarak başladı. Sonra referandum sürecinde Türkiye’nin otoriter bir rejime kaymasına karşı, Türk milliyetçileri ayağa kaktı.” dedi.

VATANSEVERLİK CEKETİNİ GİYİYORUZ

İyi Partililerin kimler olduğunu da anlatan Özdağ, “Önce bunun altını çizmek istiyorum. Biz iyi partililer bir taraftan PKK terör örgütünü dışlayan, öbür taraftan FETÖ terör ve casusluk örgütünü dışlayan, ama bunun dışında bütün vatan perverleri çatısı altına davet eden bir siyasi harekettiz. Bu partinin kuruluşunda tabiî ki MHP’de mücadeleyi başlatmış kadrolar, başta Sayın Genel Başkanımız olmak üzere siklet merkezini oluşturdular. Sağdaki ve soldaki bütün vatan perverlerde bu partinin çatısı altında bir araya geldiler. Gelirken şöyle dedik. Biz kimseden Türkiye’nin içerisinde olan şartlardan ötürü gömleğini çıkartmasını istemiyoruz. Ama hepimiz üzerimize vatanseverlik ortak ceketini giyiyoruz ve öyle geliyoruz.” diye konuştu.

HEPİMİZ MUSTAFA KEMAL’DE BİRLEŞTİK

İyi Parti’de birinci meclisin ruh halinin olduğunu ifade eden Özdağ, “ Çünkü Türkiye’nin şartları ne yazık ki bu kadar ağır. Biz bu şartlara meydan okuyarak, Türkiye’nin içine sürüklendiği bu süreci durdurmak amacıyla bu güç birliğini gerçekleştirdik. Hepimizin daha önce bulunduğumuz siyasetlerde siyasi liderlerimiz oldu. Burada bulunanların birçoğunun siyasi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’ti. Birçoğunun rahmetli Süleyman Demirel’di. Erbakan’ı siyasi lider olarak görenler oldu. Benimseyenler, sevenler, destekleyenler oldu bu partide. Ecevit’i Karaoğlan’ı destekleyenler oldu. Ama hepimiz Gazi Mustafa Atatürk’te birleştik.” şeklinde konuştu.

MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİN PARTİSİYİZ

İyi Parti’nin milli birlik ve beraberliğin partisi olduğunu belirten Özdağ, “Bizi ayıranları değil, bizi birleştiren hususları uygulayacağız. Bazı konularda hem fikir olmayabiliriz önemli değil. Ama şimdi iyi partide bir araya gelen kadroların hem fikir oldukları 5 konu var. Bunlar aynı zamanda İyi Parti’nin temel hedefleridir. Özellikle biz milli birlik ve beraberliğin partisiyiz.  Biz ayrışma dilini değil, biz sevgi dilini, biz düşmanlık dilini değil biz kardeşlik dilini tercih ediyoruz. Biz milli birlik ve beraberliği tekrar sağlayacağız. Biz bu ülkenin tarihine-, kültürüne her şeyiyle sahip çıkıyoruz.” ifadelerini kullandı.

DÖRT ADIM VAR

Milli birlik beraberliği sağlarken atacakları önemli dört adımın olduğunu işaret eden Ümit Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü; “Milli birlik beraberliği sağlarken atacağımız dört adım var. Bunlara çok iyi hazırlandık ve hazırlıklarımız son aşamaya ulaştı. Birincisi PKK, IŞİD ve FETÖ ile uzun süreli stratejik ve nihai anti terörizm konseptini uygulamaya geçeceğiz. Bunun hazırlıklarını bitirdik. İki bu ülke için en büyük tehditlerden bir tanesi  yanlış Suriyeli politikaları var. Biz Suriyelilere çadır kentler değil, geri dönebilecekleri Suriye diye bir vatan vaat edeceğiz. Suriyeliler vatanlarında bizim kardeşimiz olmalılar. Ama Türkiye’nin 4 milyon Suriyeliyi kaldırmaya gücü yok ve takati yok. Eğitim ve uyuşturucuya karşı büyük bir mücadelemiz olacak. Bizim ikinci hedefimiz parlementer demokrasiyi tekrar kurmak olacak.”

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 15:59

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2