banner6

Parmaklıklar ardında mükemmel eserler

Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde bulunan Akçakale Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan mahkûmlar tarafından yapılan eserler, Adliye’de açılan sergi ile görücüye çıktı.

Parmaklıklar ardında mükemmel eserler

Parmaklıklar ardında mükemmel eserler

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’nde bulunan Akçakale Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan mahkûmlar tarafından yapılan eserler, Adliye’de açılan sergi ile görücüye çıktı.

Mahkûmlardan el emeği göz nuru eserler sergilendi. Şanlıurfa Adliye’sinde dün açılan sergide cezaevinde hükümlü olan mahkûmlar tarafından yapılan eserler, büyük beğeni topladı.

Mahkûmların el emeği göz nuru eserleri 27 Mayıs 2016 tarihine kadar sergilenecek. Açılan sergide cezaevinde hükümlü olan mahkûmlar tarafından yapılan eserler büyük beğeni toplarken, serginin açılışını Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş yaptı. Sergide konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, “El işi ürünleri sergisini bugün(dün) açmış bulunuyoruz. Eserlerin hepsi el emeğidir. Hükümlülerimizin 1 ay boyunca uğraşarak, bizzat üzerinde çalışarak elde ettikleri ürünlerdir. Bu çalışmalar hükümlülerin rehabilitasyonları adına bizim desteklediğimiz ve önemsediğimiz faaliyetler, çalışmalardır. Bu tür faaliyetlerle hükümlüleri aslında topluma hazırlıyoruz. Bu sergilerin kamuoyu tarafından da bilinmesi gerekiyor çünkü hükümlülerin ne yaptıklarını, içerde nasıl vakit geçirdiklerinin kamuoyu tarafından bilinmesi çok önemlidir. Bu sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 16:56

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER