Pazarcı esnafından örnek davranış

Yeni tip Korona Virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle semt pazarı esnafları meyve ve sebzelerini yaşlı, kronik hastalığı bulunan kişiler ile ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

 Pazarcı esnafından örnek davranış

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Yeni tip Korona Virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle semt pazarı esnafları meyve ve sebzelerini yaşlı, kronik hastalığı bulunan kişiler ile ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

Korona virüsü nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü yaşlılar,kroni hastalığı bulunan kişiler ve ihtiyaç sahiplerini Güzelyalı ve Sümer  semt pazarı esnafları unutmadı. Duyarlı esnaflar bu vatandaşların yaşanan süreç nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını düşünerek harekete geçti. İmece usulü meyve ve sebzeler toplandı. Toplanan bu meyve sebzeler Seyhan Kaymakamlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına götürüldü.

DAĞITILMAYA HAZIR GETİRİLDİ

Poşetlerin içerisine dağıtılacak şekilde yerleştirilen meyve ve sebzeler burada yetkililere teslim edildi. Pazarcı esnafı, bu zorlu süreçte yardımlaşmanın çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Gerçekten ihtiyacı olan ve süreçten olumsuz etkilen insanlarımızı düşünerek hareket ettik. Topladığımız ürünleri yetkililere teslim ediyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dediler.

BİRBİRİMİZE DESTEK OLMALIYIZ

Adana Semt Pazarcıları Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçay ise, bu zorlu süreçte insanların birbirine destek olması gerektiğini işaret ederek, “Koronavirus salgını sebebiyle evlerinden çıkamayan başta yaşlı ve kronik hastalığı bulunanlar ile ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılması maksadıyla Güzelyalı ve Sümer Semt pazarlarımizdaki kadirşinas pazarcı esnaflarımızla birlikte ; sebze, meyve ve temel ihtiyaç gıdalarıni imece usulüyle biraraya getirip Seyhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlasma ve Dayanışma Vakfi'na teslim ettik.” diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Katkı sağlayan tüm pazarcı esnaflarına teşekkürlerini ileten Ahmet Akçay, sözlerini söyle tamamladı:


“Bu zorlu günleri hep birlikte elele dayanışma ve tedbirlerimizle atlatacağız Allah'ın izniyle.
Katkı sağlayan tüm pazarcılarımıza teşekkür eder, Rabbim'in hayırlarını kabul edip kazançlarına infak ettiklerinin daha da fazlasını eklemesini dilerim.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2