banner6

Pedaller yetimler için çevriliyor

ADANA (İLKHABER)-Yetimler için farkındalık oluşturmak amacıyla bisikletiyle Malatya'dan yola çıkan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinden İhsan Kılıç, Adana’da karşılandı.

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Yetimler için farkındalık oluşturmak amacıyla bisikletiyle Malatya'dan yola çıkan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinden İhsan Kılıç, Adana’da karşılandı.

 16 Eylül 2020 tarihinde Yetimler için farkındalık oluşturmak amacıyla bisikletiyle Malatya'dan  yola çıkan İhsan Kılıç,  21 gün sonra Adana’ya ulaştı. Kılıç, kentin girişinde İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği yöneticileri ve gönüllülerce karşılandı. Adana’nın Seyhan İlçesi’nde bulunan Tarihi Ulu Cami önünde karşılanan Kılıç,  burada kendisini karşılayanlara teşekkür ederek, dünya yetimleri için pedal çevirdiğini belirtti.

FARKINDALIK İÇİN BİSİKLET TURU

Adana Ulu Cami önünde karşılanan İHH gönüllüsü Kılıç ile birlikte muhabirimize açıklamalarda bulunan Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan, İHH olarak Dünya’nın dört bir yerinde yetimlere sahip çıkmaya devam ettiklerini söyledi. Yetimlerle ilgili çok sayıda etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Eraslan, son olarak yapılan etkinliğin ise, İHH gönüllüsü arkadaşları olan İhsan Kılıç’ın gerçekleştirdiği bisiklet turu olduğunu anlattı.

ERASLAN: ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER YAPIYORUZ

Kılıç’ın 17 Eylül’de bisiklet turuna başladığını kaydeden Eraslan, “Çok çeşitli etkinlikler bu konuda yapılıyor ve yapılmaya da devam ediyor. İHH olarak yine farklı bir çalışmayla farkındalık oluşturmak amacıyla Malatya’dan 16 Eylül tarihinde İhsan Kılıç Bey İHH gönüllüsü olarak 17 ili hedef olarak pedal çevirmeye başladı. 12. il durağı Adana oldu. Kendisini karşıladık ve onu misafir ediyoruz. İnşallah yine tüm Türkiye’de yetimlere dikkat çekme, onların sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir aradayız.” dedi.

“YETİMLER HERZAMAN HEDEFTE”

Yetimlerin, terör örgütlerinin, mafyaların her zaman hedefinde olduğunu savunan Eraslan, “Malum olduğu üzere dünya genelinde yetimler, terör örgütlerinin, organ mafyalarının, fuhuş mafyalarının, uyuşturucu mafyalarının her zaman hedefinde olan çocuklardır. Çünkü yetim çocuklar biraz daha zayıf ve çevresi olmadığı için hedef oluyor ve kurban seçiliyorlar. Yine savaş mağduru çocuklar var. Biz İHH olarak yetimlere sahip çıkmaya onlarla aile olmaya devam edeceğiz. Burada İhsan Bey vesilesiyle dünya genelinde yetimlerimize dikkat çekmek ve onların sesine ses vermek.” diye konuştu.  

HAYIR SEVERLERE SESLENDİ

Hayır sever kişilere seslenen Eraslan, “Güzel bir şey oldu. Yetimler için 125 liralık ilk kaydı bugün almış oldum. Yeni bir yetimin kaydını da yaptıracağım. Amacımız hedefimiz Adana’daki hayır severlerimizi yetimler için sesleniyoruz. Yetimlerimize sahip çıkalım. Peygamberimiz şöyle buyuruyor, “Bir yetimi himayesine alan onu gören, gözeten, ona sahip çıkan kişi ile cennet arasında iki parmak mesafe vardır. İnşallah biz cennete talibiz. Allah rızasına talibiz. Bu vesileyle İhsan Bey’e hoş geldiniz diyorum.” ifadelerini kullandı.   

KILIÇ: YETİMLERİ BAŞTACI ETMELİYİZ

İHH gönüllüsü ve bisiklet turunu tek başına gerçekleştiren İhsan Kılıç ise, yetimlere sahip çıkarak onları baş tacı etmeleri gerektiğini söyledi. Amacının yetimlerin durumlarına dikkat çekmek olduğunu vurgulayan Kılıç, “Amacım dünya yetimlerine dikkat çekmek. Bu seyahate bu yüzden çıktım. Hedefimizde 9 ilimiz vardı. 9 ilimizi gezerken ben bu kadar olumlu tepkileri göreceğimi tahmin etmemiştim. Bu olumlu tepkilerin ardından il sayımızı arttırdık.” şeklinde konuştu.  

“OLUMLU TEPKİLER ALDIM”

Aldıkları olumlu tepkilerin ardından 9 ilde farkındalık sürüşlerinin sayısını 17’ye çıkarttıklarını belirten Eraslan, “Adana İlimizi de bu kapsama aldım. 17 İlimizi gezmeyi düşünüyorum. Gezmek derken, gezmemin bir amacı var. Dünya yetimlerine dikkat çekmek istiyorum. Yetimlerimizi gönlümüze, başımıza taç edeceğiz. Her kalbe yetim girmeli. Yetimler gülerse dünya güler.” ifadelerini kullandı.  

16 EYLÜL’DE BAŞLADI

16 Eylül’de başladığı turu 12 Ekim’e kadar bitirmeyi planladığını aktaran Kılıç, turun on durağının yine Malatya’da olacağına dikkat çekti. İllerde İHH gönüllüsü ve temsilcilerin kendilerini karşıladıklarını anlatan Kılıç, “Turumuzu tekrar Malatya’da sonlandıracağım. 16 Eylül’de başladık. 12 Ekim gibi turumuzu tamamlamayı planlıyoruz. Yolda temsilcilerimiz bizleri karşıladı. Halk tarafından olumlu tepkiler aldık. İHH’yı anlattık” dedi.

“HER KALBE BİR YETİM”

Kendisinin daha önce çeşitli turlara katılmış bir kişi olduğunu belirten Kılıç sözlerini şöyle tamamladı;

“Zorlukları oluyor turların ama ben alışkınım. Ulaştığım illerin İHH temsilcileri ve başkanlarına çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun, Allah gayretlerini artırsın. Seyahatime başladığımda bu kadar dikkat ve ilgi çekeceğini düşünmemiştim. 'Her kalbe bir yetim, kalpler yetim kalmasın, yetim gülerse dünya güler' sloganlarıyla yola çıktık. Bizler yetimlere bakmakla mükellefiz.”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 16:15

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42