banner6

Pozantı Belediyesi kaçak yapılara geçit vermiyor

İmar barışını ranta dönüştürerek yararlanmak isteyen kişilere Pozantı Belediyesi fırsat vermiyor.

Pozantı Belediyesi kaçak  yapılara geçit vermiyor

ADANA(İLKHABER)- İmar barışını ranta dönüştürerek yararlanmak isteyen kişilere Pozantı Belediyesi fırsat vermiyor.

İlçeye bağlı Akçatekir Yaylası Akça mevkisindeki ormanlık alan içerisinde bulunan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapı kayıt belgeleri iptal edilen 2 barakanın Pozantı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dün yıkım işlemi gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının zamanında yapılmış ve bir takım eksiklikler nedeniyle yapı kullanımı alamamış olan binalarla ilgili çıkartmış olduğu İmar Barışı kapsamında mağduriyetleri gidermek amaçlanmışken, bunu fırsata ve ranta çevirmek isteyen bazı kişilerin de basit yapı şekilleri ile devletin tasarrufu altında bulunan hazine arazilerine kaçak yapılar yaparak çıkar elde etmeye yönelik Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden belge aldıkları anlaşılmış, ortak yapılan tespit ve yazışmalar sonucu iptal edilen yapı kayıt izin belgeli yapı ve binalar için, Pozantı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yıkım işlemlerini başlattı.

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hiç bir şekilde devletin arazilerinin sahipsiz olmadığını, bu çıkar ve menfaat düşkünleri anlamalıdır. Kaçak yapıyla mücadelemize kararlılıkla devam edilecektir. Emekleri ve çalışmaları ile mücadelelerini sürdüren bütün çalışma arkadaşlarımı kutluyorum.” diyerek kaçak yapıdan uzak durulmasını tavsiye etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER