banner6

Projeler sürdürülmeli

ÇUKUROVA SİFED Başkanı Sönmez, 65. hükümette yer alan Çukurova’nın bakanlarını kutladı

Projeler sürdürülmeli

Projeler sürdürülmeli

 

ADANA(İLKHABER) – Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Başkanı Süleyman Sönmez, 65. Hükümette Çukurova’nın iki bakanla temsil edilmesinden duyduğu sevinci paylaştı.
Adana Milletvekili Ömer Çelik’in ‘Avrupa Birliği Bakanı’, Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın ise ‘Kalkınma Bakanı’ olarak görev almasının Çukurova Bölgesi adına önemli bir kazanım olduğuna işaret eden Sönmez, “65. Hükümetimizin Türkiye’ye ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Ömer Çelik ve sayın Lütfi Elvan’ın genelde ülkemiz özelde Çukurova Bölgesi’nin kalkınması için samimiyetle çalışacaklarına olan inancımız tamdır. Tarım, sanayi, enerji ve kalifiye insanlarıyla öne çıkan Çukurova Bölgesi’nin potansiyelinin gün yüzüne çıkarılması adına iki bakanımızdan da hükümet nezdinde tam destek alacağımızı düşünüyorum” dedi.
BAKAN SARI’YA TEŞEKKÜR ETTİ
6 ay süreyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı başarıyla yürüten Fatmagül Demet Sarı’nın görevinin sona ermesi nedeniyle üzüntü duyduklarını da ifade eden Sönmez, “Sayın Sarı’nın kısa süre içerisinde özellikle Adanalı belediyelere sunduğu destek görmezden gelinemez. 65. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yapacak olan sayın Mehmet Özhaseki’nin sayın Fatmagül Demet Sarı’nın imzaladığı projelerin devamını sağlamasını bekliyoruz” diye konuştu.
“DESTEKLEYECEĞİZ”
Sönmez, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a yeni görevlerinde başarılar dilerken, Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu’nu oluşturan derneklerin ve iş insanlarının bölgemizin gelişimi adına atılacak her yeni adımın destekçisi olmaya özen göstereceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 17:40

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER