banner6

Rektör Kibar’dan  Demirtaş’a ziyaret

Rektör Kibar’dan   Demirtaş’a ziyaret

ADANA (İLKHABER) - Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karaveli, Prof. Dr. Azmi Yalçın, Doç. Dr. Oğuzhan Kırdök ile beraber Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyaret sırasında Vali Demirtaş’a Çukurova Üniversitesinin ev sahipliğinde 16-17 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı ile ilgili bilgiler verildi.

Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı hakkında değerlendirmelerin yapıldığı ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Vali Demirtaş, aldığı bilgiler doğrultusunda yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde gerçekleştirilen “Yetenek Her Yerde” temalı bölgesel kariyer fuarları 2020 yılında 130 üniversitenin iş birliği ile 10 farklı ilde gerçekleştirilecek. Bu fuara 2020 yılında ev sahipliği yapacak üniversitelerden biri de Çukurova Üniversitesi. Bu türdeki bir etkinliğin ilimizde gerçekleştirilecek olmasından memnuniyet duyuyoruz. Üniversiteli gençlerimizin istihdamı konusunda fırsat eşitliği sağlanması, nitelikli ve yetenekli iş gücünün kamu kurumlarımızın insan kaynağına kazandırılması, kamu kurumlarının nitelikli iş gücü arasındaki bilinirliğinin ve işveren marka değerinin arttırılması gibi birçok amaca hizmet eden bu fuarın ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Fuara en iyi şekilde ev sahipliği yapmak için herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğine inancım tam” dedi.

Ziyaret, görüş alışverişiyle sürdü. 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER