banner6

Renga renk çiçeklerle dolu Atatürk Parkı

Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park, refüj ve ana caddelerdeki cep havuzların kenarlarını renk renk çiçeklerle süslemeye devam ediyor.

Renga renk çiçeklerle dolu Atatürk Parkı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park, refüj ve ana caddelerdeki cep havuzların kenarlarını renk renk çiçeklerle süslemeye devam ediyor.

Renga renk çiçeklerle donatılmış yerlerden bir tanesi de kent merkezinde bulunan Atatürk Parkı. Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Atatürk Parkı’nın renga renk çiçeklerle dolu güzelliği objektiflerimize yansıdı. Yazın Ağustos ayında olunmasına rağmen düzenli olarak bakımları yapılan çiçekler kentin güzelliğine güzellik katıyor.

GÖRENLER GÖZLERİNİ ALAMIYOR

Akşam serinliğinde hava almak için parka gelen vatandaşlar gördükleri bu renga rek çiçeklerden gözlerini alamıyor. Çiçeklerle birlikte hatıra fotoğrafları çektirenlerde oluyor. Çok fazla çeşide sahip çiçekler parkların yanı sıra süs havuzları, ana caddelerin orta refüjlerini de süslüyor. Renga renk çiçekleri gören vatandaşlar hatıra fotoğrafları çektirmeyi de ihmal etmiyor.

ŞEKİL VERİLMİŞ AĞAÇLAR

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından ekilen çiçeklerin yanı sıra budama çalışmaları da devam ediyor. Özellikle parklarda bulunan ağaçlar çeşitli şekiller verilerek budanıyor. Büyük özen gösterilen budama işleminin sonunda yuvarlak ağaçlar ve ya farklı figürlere dönüştürülmüş ağaçları görmek mümkün. Görsel zenginliğin oluşturulduğu ağaçları gören vatandaşlar belediye ekiplerine teşekkür etmeyi ihmal etmiyor.

İŞÇİLERE TEŞEKKÜR

Vatandaşlar, kentin her tarafında açan renga renk çiçekleri görmekten memnun olduklarını söyledi. Kentin daha çok yeşil alanlara ihtiyacı olduğunu savunan vatandaşlar, “Belediye çalışanlarının emeğine sağlık. Gerçekten büyük özveriyle çalışıyor. Çok güzel çiçekleri ekerek kentin güzelliğine güzellik katıyorlar. Yazın kavuru sıcağında bizler dışarıya çıkamazken onlar güneşin altında çalışıyorlar. Kış aylarında yağmur çamurda bu işi yapıyorlar. Hepsinin eline emeğine sağlık..” ifadelerini kullandılar.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER