Rüya gibi düğün

Mardin’in tanınmış iki ailenin evladı Kütahya Cumhuriyet Savcısı Sabah Ademhan ile Altıntaş İlçe Kaymakamı Musa Nuh Çelik, hayatlarını birleştirip evliler diyarına “Merhaba” dedi.

Rüya gibi düğün

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) - Mardin’in tanınmış Daşi aşiretinden olan Mehmet Nur Çelik ile eşi Emine’nin yakışıklı oğlu, Kütahya  Altıntaş ilçesi Kaymakamı  Musa Kazım Çelik, gönlünü kaptırdığı Ademhan Aşireti mensubu Dilaver Ademhan ile eşi Emine’nin dünyalar güzeli, zarif kızı Kütahya Cumhuriyet Savcısı Sabah Ademhan ile dillere destan bir düğün töreniyle hayatını birleştirip, evliler dünyasına “Merhaba” demenin mutluluğunu yaşadı.

Güneydoğu’nun en modern düğün salonu unvanını elinde bulunduran Mardin Mova Park Düğün Sarayı’nda yapılan muhteşem  yemekli ve eğlenceli düğün töreninde iş dünyasının ve siyasetin ünlü isimleri ve her iki ailenin akrabaları iki gencin dillere destan düğününe şahitlik etmenin mutluğuyla sevincin doruğuna çıktı.

Düğün törenine AK Parti Mardin Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ve eşi Avukat Gülseren Yaman, 22. Dönem Bağımsız Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, Mardin eski Milletvekili ve AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral  Yusuf Kenan Topçu, Mardin İlçe Kaymakamları, belediye başkanları  ile bir çok isim katıldı.

Düğün sunucusu, genç çiftin daha önce nikah töreninin yapıldığını ancak, bugün de gelin Sabah Ademhan ile damat Musa Kazım Çelik’e nikah cüzdanlarını vermek istediklerini bu nedenle de kendilerini piste davet ettiğini söyledi. Spikerin çağrısı üzerine Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Kaymakamları temsilen Kızıltepe Kaymakamı  Ahmet Odabaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Ağır Ceza Reisi Muhammed Yavuz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Kütahya Altıntaş Belediye Başkanı  Ferit Karabulut, AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, damadın amcası iş adamı ve siyasetçi  Süleyman Çelik, iş adamı Abdurrahman  Sinanoğlu davet merasimde yerine aldı.

Evlilik cüzdanını eline alan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, “Bugün çok mutluyum, çünkü benim  kaymakamlıktaki ilk görev  yerim Altıntaş ilçesydi. Çok heyecanlı bir hizmet yaptık, eminim ki meslektaşım inşallah çalışmaları ile kendisini gösterecektir ve vali olacaktır.  Yaşadığım bu heyecanımı kendisi de yaşayacaktır, çünkü çok çalışkan ve başarılı bir kaymakam olduğunu işitiyorum. Allah her ikisini mutlu etsin.” dedi.

Ak Parti Mardin Milletvekili ve TBMM İdare  Başkanı Ceyda Bölünmez Çankırı  ise yaptığı kısa konuşmasında mutluluklar dileyerek genç çifti tebrik etti.

Düğünde hazır bulunan Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut da böyle bir düğünde bulunduğu için büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, mikrofondan şunları söyledi:

“Değerli misafirler ben İçişleri Bakanlığı’na gittim ve bana çalışkan ve proje yapabilen bir kaymakam verin dedim. Bana Musa Kazım Çelik kardeşimi gönderdiler.  Geldiği ilk gün bana projelerinden ve hizmetlerinden bahsederken Allah’a şükürler ederek, ben de artık memleketime bir şeyler yapmaya çalışacağım dedim ve çok şükürler olsun ki kaymakamımızdan çok memnunuz. ve rahatım.”

Her genç kız ile erkeğin rüyalarını süsleyecek cinsten olan muhteşem düğün töreninde damat gelin Sabah Ademhan ile damat Musa Nuh Çelik’i mutlu günlerinde yalnız bırakmayan   yaklaşık 2 bin konuğa “Haşu” pilavlı et, güveç  ve zerde tatlısı ikram edildi.

Türkiye’nin tanınmış sanatçılarından Murat Kurşun birbirinden güzel Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Süryanice türkü ve şarkılarını icra ederken konuklarına unutulmaz anlar yaşattı.

“TERÖRE TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Gelin Sabah Ademhan ile damat Musa Nuh Çelik de en mutlu günlerinde piste çıkarak birbirinden güzel oyunları icra ederken, Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman da kendilerine eşlik etti.  Takı töreninin yapılmayacağının belirtilmesi üzerine damadın amcası İş adamı siyasetçi Süleyman Çelik yaptığı kısa konuşmasında, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen misafirlere teşekkür ederek ülkenin içinde bulunduğu konumu dile getirdi ve herkesi birlik ve beraberliğe davet ederek,” Bu ülke hepimizindir, ne dün ve nede bugün kesinlikle teröre taviz verilmeyecektir.” dedi.

Mutluluğun, sevincin her masaya hakim olduğu düğün töreninde damadın babası Mehmet Nur Çelik masaları tek tek ziyaret ederek, konuklara ayrı ayrı teşekkür etti ve, “Allah herkesten razı olsun, böyle mutluluğu herkese nasip etsin.” dedi.

Gelin damat ise ailelerine ve gelen konuklara çok teşekkür ettiklerini söyledi.

Düğün sonunda ise konuklar genç çifti uzun kuyruklar oluşturup tebrik ederek,” İkisi de birbirine çok yakışmış. Allah her ikisini de bir yastıkta yaşlandırsın. Boy boy çocukları olsun onların da muratlarını görsün.” dileğinde bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2018, 15:05

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2