Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık alanında kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. “19 hastaneyi tamamlayarak hizmete sunduk”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık alanında kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.  “19 hastaneyi tamamlayarak hizmete sunduk”

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana’da 16 yılda 19 hastaneyi tamamlayarak hizmete sunduklarını belirtti.

Cumhur İttifakı tarafından düzenlenen miting için Adana’ya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, burada kentte yapılan sağlık yatırımları hakkında bilgiler verdi. Koruyucu sağlık hizmetlerinin önceliklerinden olduğunu vurgulayan Bakan Koca, “Bu amaçla Adana'da Acil Sağlık İstasyonu ve Aile Sağlık Merkezi olarak 34 sağlık tesisini hizmete açtık.  Hastane yatak sayımızı 4 bin 266'dan 7 bin 88'e çıkardık. Adana'da çok önemli olan Sayın Cumhurbaşkanımızın 'hayalim' dediği şehir hastanelerinden birini hizmete açtık. Bin 550 yatak kapasiteli şehir hastanemizin haricinde 200 yataklı Çukurova Devlet Hastanesi ve 400 yataklı Numune ek binası, 200 yataklı Kozan Devlet Hastanesi gibi büyük ölçekli hastaneleri de hizmete açtık. İlçelerimizde de hastane ihtiyacı kalmayacak şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

BAKAN KOCA: ADANA’DA 5 SAĞLIK TESİSİ İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Adana’da 5 sağlık tesisi inşaatının devam ettiğini dile getiren Bakan Koca, “Halen ilimiz dahilinde 5 sağlık tesisimizin inşaatı da devam etmektedir. Ayrıca planlaması yapılan 15 tesisin yakın zamanda inşaatlarına da başlayacağız. Ben burada özellikle Seyhan bölgemize 150 yatak kapasiteli olan 21 Mart itibariyle ihalesine çıkmış olduğumuz hastanemizin de müjdesini vermek istiyorum. Yüreğir ilçesinde 100 yataklı hastanenin plan proje çalışmaları yapıldı ihalesi de yapılmak üzere.  Adana Şehir Hastanemiz 558 bin metrekare kapalı alanı, tamamı nitelikli bin 550 yataklı, 58 ameliyathanesi olan, özellikli tüm hizmetleri bünyesinde barındıran muhteşem bir tesis olarak hizmet veriyor. Şehir hastanelerimiz yeni dönemde sağlık turizminin de önemli merkezleri olacaktır.” diye konuştu.

ZİRVE NOKTA OLMASINI HEDEFLİYORUZ

Bakan Koca, şehir hastanelerinin sağlık hizmetleri alanındaki zirve nokta olmasını hedeflediklerini belirterek, “Şehir hastaneleriyle ilgili vizyonumuz buraların sadece büyük, nitelikli odalara sahip olmaları değildir. Şehir hastanelerinin sağlık hizmetleri alanındaki zirve nokta olmasını hedefliyoruz. Bu hastanelerimizin üniversitelerle birlikte çalışarak hizmetin, eğitimin, araştırmanın zirvesi olmasını hedefliyoruz. Yani buraya hizmet için gelen hastaların son nokta olarak hizmet aldığı ve buralardan hastanın sevk edilmediği hastaneler olarak planlıyoruz.  Vatandaşlarımıza kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde önümüzdeki dönemde çıtayı yükseltmeye devam edeceğiz. Bu kapsamda gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Birliğimizi koruyacağız ve Cumhurbaşkanımızın ardından kenetleneceğiz. Onun yol arkadaşı olabilmek başlı başına bir meziyettir, şereftir, yılmamaktır, yorulmamaktır. Gerektiğinde ev ev, kapı kapı dolaşarak hizmeti ulaştırmaktır. Hakkın yanında, halkın içinde olmaktır.” Şeklinde konuştu.

BAKAN KOCA: ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASI

31 Mart seçiminin yerel olmanın ötesinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin güçlendiği önemli bir dönüm noktası olacağına dikkat Çeken Bakan Koca, sözlerine şöyle devam etti;

 “Bürokratik engellerin aşıldığı, 'bugün git yarın gel' döneminin son bulduğu, hizmet mazeretlerinin kalmadığı bir dönemin başlangıcı olacaktır. Vekillerimiz, belediye başkanlarımız daha hızlı davranmak, daha çok çalışmak, daha çok koşmak zorundadır. Bu hem tarihi bir fırsat, hem de tarihi bir sorumluluktur. Bugüne kadar yapılamayanlar, eksik bırakılanlar daha çabuk tamamlanacak, daha hızlı netice alınacak bir dönemdir. Durmaya, dinlenmeye, soluk almaya hele ara vermeye hiç tahammülümüz yoktur. Hedefimiz, geçmişin tecrübelerini günümüze katıp, ileriye doğru daha hızlı gitmek daha hızlı koşmak, yeni atılımlar yapmaktır. 31 Mart seçimleri bu hızı yakalamak için önemli bir fırsattır. Milletimizin bu fırsatı kaçırmayacak feraseti olduğuna inanıyorum.”Egemen güçler bir yandan terör örgütlerine hamilik yaparak bir yandan da içimizdeki hainler vasıtasıyla bizi sarsmak için yapmadıklarını bırakmıyor." diyerek " Biz maskelerini düşürdükçe dünün müttefikleri bugün dişlerini göstermekten çekinmiyor. Terör yetmezse darbe, darbe püskürtülürse ticari ve ekonomik yaptırımlar, o da aşılınca siyasi baskı ve tehditler devreye giriyor. Birinci Dünya Savaşı'nda Osmanlı'yı parçalayıp sınırları cetvelle çizenler eksik kalan işlerini tamamlamanın telaşı içindedir. Cumhur İttifakı ile bu saldırıları püskürtmeyi hedefliyoruz.”

BAKAN KOCA: 4,5 YILLIK SEÇİMSİZ BİR DÖNEME GİRİLDİ

Adana'nın ülkenin en üretken şehirlerinden biri olduğunu diye getiren Koca, yerel seçimlere konusunu da ele aldı.  Yerel seçimlerin tamamlanmasıyla 2023 yılına kadar 4,5 yıllık seçimsiz bir döneme girildiğini hatırlatan Koca, Yapısal reformları gerçekleştirerek ülkemizin önünü hızla açacağız. Her türlü iç ve dış saldırı karşısında duruşumuz bellidir. Hiç taviz vermeden  daha güçlü bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sağlık Bakanlığı olarak yeni dönemde herkesin sağlık hakkının korunduğu, ihtiyaç halindeki herkesin vaktinde ve kaliteli sağlık hizmetine kolayca erişebildiği bir Türkiye'yi hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda Adana ilimizin tarım, sanayi, ticaret şehri olarak anılmasının yanı sıra sağlık şehri olarak da anılmasını arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.  

ÖMER ÇELİK: TÜRKİYE'NİN GÜCÜNÜ TÜM DÜNYAYA BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, Cumhur İttifakı olarak Türkiye'nin kazanımlarını arttırmak, memleketi, demokrasiyi, ekonomiyi çok daha ileriye götürmek ve büyütmek için, vatandaşlar sayesinde, çok büyük güç ile enerjiye sahip olduklarını vurguladı. Türkiye'nin gücünü tüm dünyaya bir kere daha gösterdiğini dile getiren Çelik, “Özellikle 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişiminden sonra birliğimizin, dirliğimizin güçlenmesi için ortaya çıkan Yenikapı ruhuyla ortaya çıkan Cumhur İttifakı, ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçmemiz, ardından karşı karşıya olduğumuz ekonomik saldırılar karşısında daha çok dayanışmamız, daha çok birlik, dirlik ve beraberlik üretmemiz, Türkiye'nin gücünü tüm dünyaya bir kere daha göstermiştir. Şunu unutmayalım, bizim gücümüzün esas kaynağı, enerjisi bir tanedir, o da sizlerin bu İstasyon Meydanı'nda verdiğiniz bu büyük destektir, selamdır. Karşımızdaki kirli ittifakın mimarlarından biri, Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımıza 'terörist' dediği şeklinde ahlak dışı bir iftirada bulunmuştur. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımıza yöneltilen bu ahlak dışı iftiraya en güçlü cevabı Adana verecek.” dedi.

 EN GÜZEL CEVABI HEP BERABER VERECEĞİZ

Ömer Çelik sözlerini şöyle tamamladı;

“Cumhurbaşkanımız devletimizin ve milletimizin birliğinin sembolüdür, devlet başkanıdır, bütün cumhurun, bütün vatandaşlarımızın başkanıdır, ordularımızın başkomutandır, Cumhurbaşkanımıza atılan iftira milletimize atılmış demektir ve cevabını en önce Adana'dan alacaktır. Cumhurbaşkanımız sadece sizin iradenize bağlı olduğu için, sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarlarını gözettiği için, sadece sizle beraber yürüdüğü için ona saldırıyorlar. Cumhurbaşkanımıza yapılan saldırılara karşı en büyük cevabı Adana verecek. 31 Mart'ta sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz, aynı zamanda demokrasimize, Cumhurbaşkanımıza, milletin sevgilisine, ekonomimize saldıranlara en güçlü cevabı vereceğiz. Türkiye'nin tökezlemesini isteyenlere, Türkiye'yi tuzaklara düşürmek isteyenlere, ilerlemesinden hoşnut olmayanlara da en güzel cevabı hep beraber vereceğiz.”

 JÜLİDE SARIEROĞLU: CUMHUR İTTİFAKI'NA SAHİP ÇIKILIYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu da Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Adana'da misafir etmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Adana, Cumhur İttifakı'na nasıl sahip çıktığını 26 Ocak'ta yine bu meydanda, böyle coşkuyla ve güzellikle göstermişti. Bugün de Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle gerçekleştireceğimiz mitingde Adana tüm Türkiye'ye mesaj veriyor. Vatan için, bayrak için, birlik ve beraberlik, kardeşlik, huzur ve istikrar için yola çıkan Cumhur İttifakı'na sahip çıktığını tüm Türkiye'ye gösteriyor. İnşallah Adana'da büyükşehir belediyesi ve 15 ilçemizde bu güzelliği yansımasını göreceğiz. 31 Mart'ta daha güzel bir Adana için, projeler, yatırımlar, istihdam için, çiftçilerimiz, emeklilerimiz, emekçilerimiz, esnafımız için, kadınlarımız, gençlerimiz, kardeşlerimiz için 16-0 yaparak inşallah bir rekora imza atacağız.” ifadelerini kullandı.

BAKAN TURHAN: ADANA GEREKLİ CEVABI VERECEK

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Adana’nın Cumhur İttifakı'yla birlikte karşısındaki illet ve zillet ittifakına gerekli cevabı vereceğini işaret etti.   Daha hızlı, ekonomik, konforlu şekilde Adanalıların seyahat ettiğinden bahseden Turhan, “Adana, tarımın, turizmin, sanayinin merkezi. Adana şimdi Cumhur İttifakı'yla birlikte karşısındaki illet ve zillet ittifakına gerekli cevabı verecek.  Sandıklar çatlayacak, okyanusta tsunami olacak. Dünya titreyecek, Adana bunu yapacak, bugüne kadar tarih boyunca Adana hep bunu yaptı. Bayrağına, devletine, milletine, vatanına sahip çıktı. Dünya lideriyle birlikte bu birlik ilelebet devam edecek. İnşallah ilelebet bu coğrafyada bizim raconumuz  uygulanacak, başkaları bu coğrafyada racon kesemeyecek. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 14:23

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2