Şahin: Edindiğimiz bilgileri yetkililerle paylaştık

Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri (PSAKD) Adana Şube Başkanı ve Adana Alevi Platformu Dönem Sözcüsü Şükrü Şahin, Adana’da Alevi köylerine yönelik DAİŞ tehdidi yönündeki haberlerin ardından köylerde incelemelerde bulunduklarını belirtti.

Şahin: Edindiğimiz bilgileri yetkililerle paylaştık

Şahin: Edindiğimiz bilgileri yetkililerle paylaştık

 

BAYRAM BULUT –ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri (PSAKD) Adana Şube Başkanı ve Adana Alevi Platformu Dönem Sözcüsü Şükrü Şahin, Adana’da Alevi köylerine yönelik DAİŞ tehdidi yönündeki haberlerin ardından köylerde incelemelerde bulunduklarını belirtti.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Şükrü Şahin, Adana Valisi Mahmut Demirtaş'la görüştüklerini vurguladı. İsmi geçen köylere giderek vatandaşlarla görüştüklerinin altını da çizen Şahin, köyde yaşayan vatandaşlardan bilgi aldıklarını söyledi.  Bakanlık ve valilik tarafından uyarının tebliğ edilme şekline ilişkin soruşturma başlatıldığını ifade eden Şahin, köylerde yaptıkları inceleme neticesinde edindikleri bilgileri yetkililerle de paylaştıklarını savundu.

 İsmi geçen iki köyde tedirginliğin hakim olduğunu kaydeden Şahin, “İki köyde ciddi anlamda bir tedirginlik gözlemledik. İnsanlar kendilerini ciddi anlamda güvensizlik içinde hissediyorlar. Köylüler, 'burada istihbarat toplayan birini görmedik ve duymadık. Böyle bir şey yaşamadık ama şimdi yaşamaktan korkuyoruz' ifadelerini kullandılar. Bizler konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Suriye mülteci sirkülasyonu olduğunu vurgulayan Şahin, bunla ilgili köylerde önlem alınması gerektiğini söyledi. Şahin, Alevi ve Sünni köylerin yan yana olduğunu ve bugüne kadar hiç bir sorun yaşanmadığını anlattı.Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 16:19

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2