Şaşırtan serinleme çeşitleri

Şaşırtan serinleme çeşitleri

Bayram BULUT

 

Özel Haber

ADANA (İLKHABER)-Adana’da sıcak havalar etkisini özellikle akşam saatlerinde yavaş yavaş azaltmaya başladı. Ancak gündüz vakti sıcaklar yakıcı bir şekilde devam ediyor. Yaz aylarının başından eylül ayına kadar objektiflerimize yansıyan sıcak havadan vatandaşların korunma görüntüleri görenleri güldürüyor.

Yaz aylarında Adana’da bunaltıcı hava sıcaklına sahip illerden bir tanesi. Son bahara girilmesiyle birlikte gece saatlerinde hava sıcaklığında düşüş yaşanırken, gündüzleri ise sıcaklık etkisini sürdürüyor. Vatandaşlar, özellikle yaz aylarında sıcaktan korunmak için elinden geleni yapıyor. Kimileri sıcaktan korunmak için şemsiye ile dışarı çıkıyor. Kızgın güneşten elinde taşıdığı şemsiyenin gölgesine sığınarak yürüyen vatandaşlar, kendilerini bu şekilde korumaya çalışıyor.

BAŞA TAKILAN ŞEMSİYE

Son dönemde elde taşınan şemsiyenin yanı sıra boyutu biraz daha küçük olan ve başa takılan şemsiyeleri kullananlarında olduğu görüldü. Yolda yürüyen ve ilginç bir görüntü oluşturan bir kadın kendini korumaya almış vaziyette vatandaşların şaşkın bakışları arasında gideceği yere gittiği objektiflerimize yansıdı.

KARTON KUTULU KORUMA

Şemsiyesi olmayan ancak sıcaktan bunalan bazı vatandaşların ise, başlarına karton kutu geçirerek yürümesi görenleri hem şaşırttı, hem de gülümsetti. Espri konusu olan yaşlı kadının ise hiçbir şey umurunda olmayarak yoluna devam ettiği görüldü. Bir süre daha ilerleyen yaşlı kadın daha sonra gözden kayboldu.

BAŞLARINA PLASTİK TABURE GEÇİRDİLER

Bir başka ilginç fotoğraf karesi ise, anayol üzerinde bulunan bir çay ocağında güneşin altında oturup çay içen vatandaşların olduğu estantane oldu. Çayocağında çaylarını yudumlayan iki kafadar sohbet etmeye başladı. Ancak havanın aşırı sıcak olması ve gölgelik alanın olmaması iki kafadarı olumsuz etkiledi.

ÇÖZÜMÜ KENDİLERİ BULDU

Sığınacak gölgelik alan bulamayan iki kafadar çözümü kendileri yarattı. Çay ocağının plastik taburelerinde oturan kişiler, boşta duran tabureleri alarak kafalarının üzerine yerleştirdi. Kısmen de olsa kendilerine gölgelik yapan iki kafadar, taburenin boşluk olan alanlarından da ellerini çıkartarak çaylarını yudumlamaya devam etti.

GÜLÜMSETEN KARALER

Görenleri gülümseten ve hatta şaşırtan bu manzara bir süre bu şekilde sürdü. Vatandaşların birbirinden ilginç sıcak hava görüntülerinin yanı sıra sokak hayvanlarının da ilginç görüntüleri dikkatlerden kaçmadı. Sıcak havadan bunalan birçok sokak hayvanının süs havuzlarına girerek kimseyi umursamadan serinledikleri görüldü. 

MERMERDE SERİNLİK

Kedi köpek gibi hayvanların, parklarda bahçelerde serinlemek için gölgelik yerleri tercih ettikleri görüldü. Ağaçların altında ya da mermer zeminleri tercih eden köpekler öğlen sıcağından bu yöntemle etkilenmeme çalışıyor.

KÜVETLİ VANTİLATÖRLÜ MOTOSİKLETLER

Öte yandan sosyal medyaya yansıyan videolarında bu fotoğraf karelerinden aşağı kalır yanının olmadığı görüldü. Sosyal medyadaki bir videoda bir kişinin motosikletine banyo küveti entegre ettiği ve bu küvete bu doldurup o şekilde yolculuk yaptığı görüldü. Bazılarının ise motosikletlerinin önüne vantilatör taktıkları da dikkatlerden kaçmadı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2