banner6

Savur eski Belediye Başkanı Eşref Ayaz hayatını kaybetti

Mardin’in Savur ilçesinde 20 yıl belediye başkanlığı yapan Eşref Ayaz, Ankara’da vefat etti. Savur eski Belediye Başkanı Eşref Ayaz, daha sonra memleketi Savur’da toprağa verildi.Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu Mülkiyeli Eşref Ayaz’ın ölümü  büyük üzüntü yarattı.

Savur eski Belediye Başkanı Eşref Ayaz hayatını kaybetti

MARDİN(İLKHABER)- Mardin’in Savur ilçesinde 20 yıl belediye başkanlığı yapan Eşref Ayaz, Ankara’da vefat etti. Savur eski Belediye Başkanı Eşref Ayaz, daha sonra memleketi Savur’da toprağa verildi.Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu Mülkiyeli Eşref Ayaz’ın ölümü  büyük üzüntü yarattı.

Mardin'in Savur ilçesinde dünyaya gelen ve Türkçe’yi okula başladıktan sonra okulda öğrenen Merhum Eşref Ayaz, ilk ve orta okulu Savur'da, liseyi ise Diyarbakır ve Mardin'de bitirdi.    Siyasal Bilgiler Fakültesini bitiren Ayaz,  12 Eylül'e kadar kısa süreli olarak bir kamu kurumunda görev yaptı.

 Yazar Eşref Ayaz, 4 dönem  Mardin Savur Belediye Başkanı olarak görev yaptı.

Eski Mardin Valisi Mustafa Temel Koçaklar Eşref  Ayaz’ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirterek, ” Eşref 6 yıl birlikte görev yaptık. Belediye Başkanı görevinde bulunurken beni de Savur fahri hemşerisi yapmıştı.  Kendisini çok değerli ve hayırsever kişiliğiyle tanımıştım.Ben Mardin Valiliği (6 yıl) yaparken kendisinin   Mardin ve Savur insanlarına gösterdiği ilgi ve alaka gerçekten  unutulmaz. Acımız çok büyük ama  bu fani dünyadan hepimiz göçeceğiz, ölümden kurtuluş yok. Allah Rahmet eylesin. Kederli ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı dilerim”

                                 DR.ZEYNELABİDİN ERDEM

Dr. Zeynel Abidin Erdem, Eşref  Ayaz’ın ilçesini çok seven bir kişi olarak 20 yıla yakın yaptığı hizmetlerle Mardin’in yüz akı olduğunu söyledi. Erdem, “Sevilen ve sayılan bir kişiliği vardı. Politikacı olarak  tarafsız ve adil bir hizmet için çaba sarf ediyordu. Allah rahmet eylesin”

20 yılı yakın Savur belediye başkanlığı yapan Eşref Ayaz, doğup büyüdüğü ve belediye başkanı olarak uzun yılar görev yaptığı memleketi Savur’da aile mezarlığında toprağa verildi. Törene ailesi dost ve akrabaları ile çok sayıda seveni katıldı.

Son olarak yaptığı belediye başkanlığı görevindeyken, Savur ilçesini fotoğrafları ile tanıtan muhabirimiz Adnan Avuka’ya teşekkür plaketi vermişti

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER