Şehitler için Kur-an’ı Kerim okutuldu

Şehitler için Kur-an’ı Kerim okutuldu

Bayram BULUT

 

ADANA (İLKHABER)-Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi tarafından şehitler için Kur-an’ı Kerim okutuldu, dualar edildi.

Kur-an’ı Kerim Tilaveti için Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi üyeleri Cemal Gürsel Caddesi’nde bulunan dernek binalarında bir araya geldi. İlk olarak burada bir konuşma yapan Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi İyiyürek, vatanı uğruna canını vermiş şehitler için bir araya geldiklerini söyledi. Şehitlerin ruhlarına göndermek için Kur-an’ı Kerim Tilaveti gerçekleştireceklerini anlatan İyiyürek, bu yıl Kur-an’ı Kerim Tilaveti’nin de 4.’sünü gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Baykan İyiyürek, “30 Ağustos Zafer Bayramı nezdinde Kur-an’ı Kerim Tilaveti okunacaktır. Tüm imkansızlıklara rağmen iman ve teslimiyetle yedi düvele  karşı vatanımızı savunarak, bağımsızlık mücadelelerinden  zaferle ayrılan aziz ceddimizi başka Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Kıbrıs şehitlerimizi, 15 Temmuz şehitlerimizi, terör şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de ömür boyu sağlık ve şükranlarımızı sunar vefat eden emekli kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Ardından Kur-an’ı Kerim Tilaveti’ne geçildi. 3 hoca birden şehitler için Kur-an’ı Kerim okudu. Okunan Kur-an’ı’nın ardından emekliler dualar etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2