banner6

Şehitler unutulmadı

Şehitler unutulmadı

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 174. yıldönümü etkinlikleri kapsamında şehit mezarlıkları ziyaret edildi, dualar okundu.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 174. Yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle etkinlikler düzenlenmeye başladı. İlk etkinlik Sarıçam İlçesi’nde bulunan Buruk Mezarlığı içerisindeki Polis Şehitliği içerisinde gerçekleşti. Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, törene katılanlar ile tek tek tokalaştı.

KUR’AN-I KERİM OKUNDU VE DUALAR EDİLDİ

Sabah saatlerinde Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı personeller, Ak Parti Adana Milletvekilleri ile şehit aileleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, şehitler için saygı duruşunda bulunularak başladı. Ardından ise İstiklal Marşı okundu.  Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş öncülüğünde gerçekleşen etkinlik daha sonra şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

SAYGI ATIŞI

Tören esnasında polis tören mangası tarafından şehitler için saygı atışı gerçekleştirildi. Şehit polislerin, anneleri, babaları, kardeşleri, eşleri, çocukları törende duygu dolu anlar yaşadı. Polis Şehitliği’nin girişine dev Türk Bayrağı asılırken, şehitlik çevresinde bayraklarla süslendi.

ŞEHİT KABİRLERİ ZİYARET EDİLDİ

Törene katılan İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, AK Parti Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Ahmet Zembilci ve beraberindeki emniyet personelleri ile birlikte şehitlerin mezarlarını ziyaret etti. Şehitlerin mezarlarına tek tek karanfil bırakan Zafer Aktaş, şehit aileleri ile bir süre sohbet etti. Dağlı ve Zembilci de ellerindeki çiçekleri şehit mezarlıkları bıraktı.

ŞEHİT YAKINLARI DUALAR ETTİ, KUR’AN OKUDU

Şehit aileleri mezarlıkların başında uzun uzun dualar etti. Kimileri yanlarında getirdikleri, Yasin’i Şerifleri okudu, kimileride Kur’an-ı Kerim okuyarak şehitlerin ruhuna gönderdi. Şehitlerin çocukları da babalarının mezarının başına gelerek dua ettikleri görüldü. Duygu dolu dakikaların yaşandığı şehitlikteki ziyaretler akşam saatlerine kadar devam etti.
 

ALKAÇ: ABİMİN HABERİNİ BEN ALDIM

18 yıl önce şehit düşen Bahattin Kızıldemir’in kız kardeşi Selma Alkaç’da törendeki yerini aldı. Tören sonunda Selma Alkaç Ağabeyi’nin mezarı başına giderek dualar etti. Alkaç gazetemize yaptığı açıklamada; “Abim yaklaşık 18 yıl önce şehit oldu.  Ama hislerim hala sanki dün ki gibi. Çünkü haberi ben almıştım. Her polis haftasında buradayım. Tüm etkinlikleri takip etmeye çalışıyorum. Tüm polislerimizin haftalarını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

AKTAŞ: ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNET İLE ANIYORUZ

Şehitlerin kabirlerini ziyaret eden Adana İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, gazetemize kısa bir açıklama yaparak, “Tüm polis teşkilatımızın 174. Yıldönümünü öncelikle kutluyorum. Bugün mezarlıktayız. Şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ettik. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnet ile, gazilerimizi de şükranla anıyoruz. Tüm Meslektaşlarımızın polis haftalarını ve teşkilatımızın kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.” diye konuştu.

DAĞLI KIRMIZI KARANFİL BIRAKTI

 AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı’da, Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 174. Yıldönümü kutladığını belirtti. Bu vatan uğruna hayatını kaybetmiş tüm şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Dağlı, gazileri de şükranla andıklarını kaydetti.

ZEMBİLCİ KABİRLERİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zembilci ise sözlerini şöyle sürdürdü;

“Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Şehit Polislerimizi Buruk Şehitliğinde kabirleri başında andık. Sarıçam İlçe Başkanımız Emrah Ceylan ile şehit ailelerimizi ziyaret ettik. Rabbim rahmet eylesin”

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 14:42

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER