banner6

Şehitleri dualarla andılar

Adana'da Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimini kınadı.

Şehitleri dualarla andılar

Şehitleri dualarla andılar

 

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana'da Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimini kınadı. AGD Genel Başkanı Salih Turan, FETÖ’cülerin ve Amerikalıların bu darbe girişimini ortak planladığını ileri sürdü.

 

Anadolu Gençlik Derneği üyeleri ilk olarak Adana’nın Yüreğir İlçesi’nde bulunan Asri Mezarlığı önünde toplandı. Buradan araç konvoyu yapan AGD üyeleri İncirlik Kavşağı’na kadar konvoy eşliğinde geldi. Ardından ise araçlarından inen AGD’liler, buradan basın açıklamasının yapılacağı İncirlik hemzemin geçidinin yanında kurulan platforma kadar yürüyüş düzenledi. 

 

 

ŞEHİTLERE RAHMET DİLENDİ

Geniş güvenlik önlemleri altında Amerika’ya ve FETÖ terör örgütüne tepkilerini gösteren kalabalık gruba hitaben ilk konuşmayı Adana Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal yaptı. 15 Temmuz hain darbe girişimine tepki gösteren Kıranşal şehitlere rahmet diledi. İslam dünyasında dökülen kanın hesabını ABD’nin bir gün mutlaka vereceğini dile getiren Kıranşal, “Sizin yanınıza kadar geldik, İncirlik’e kadar geldik. Burnunuzun dibine kadar, şimdi bu konuşma kayıtlarını alın Washington, Pentegon ve Beyaz Saray’a götürün. O Trump’ın karşısına çıkın değin ki, ‘Efendim Erbakan’ın öğrencileri burnumuzun dibine kadar geldiler ve diyorlar ki; ey zalim ABD, bir gün Allah’ın izniyle bu millet, senin İslam dünyasında dökmüş olduğun her kanı teker teker soracaktır.’ O Trump’ın yüzüne karşı mutlaka söyleyin. Trump’a bunları söylediğiniz zaman muhtemelen diyecek ki, o sapsarı saçları diken diken olmuş, o sapsarı yüzü sim siyah bir vaziyette ayağı kalkacak bunları duyduğu zaman, ‘Bu Erbakan ölmedi mi? Bunun talebeleri bir avuç kalmadı mı?’ diyecek. O zaman da deyin ki, bir avuç kalmışlar ama Siyonizm’in avcunda değil.” dedi.

 

GÖZÜTOK’TAN 15 TEMMUZ TEPKİSİ

Ardından ise Saadet Partisi Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok, bir selamlama konuşması yaparak 15 Temmuz darbe girişimine tepkilerini dile getirdi.

 

İNCİRLİK KAPATILSIN

Son olarak konuşan AGD Genel Başkanı Salih Turan ise, İncirlik üssünün kapatılmasını ve Avrupa Birliği Değil İslam Birliği’ni istediklerini belirten açıklamalarda bulundu. Darbe günü savaş uçaklarına destek veren üssün bir an önce kapatılmasını istediklerini söyleyen Turan, “15 Temmuz şehitleri bizim ülkemiz açısından bir milattır bir başlangıçtır. 15 Temmuz’da bu FETÖ denen yapının gerçekleştirmeye çalıştığı darbe sadece onu onun organize ettiği bir şey değil. Bu incirlik üstünden planlandı darbe. 15 Temmuz gecesinde buradan yakıt uçakları kalktı. Ankara’da meclisi bombalayan Cumhurbaşkanlığını bombalayan, masum insanların üzerlerine bomba atan uçaklara bizzat buradan giden yakıtlarla destek oldular.” diye konuştu.

 

TOPLANTILAR İNCİRLİK’TE YAPILDI

Halkın artık, “Avrupa Birliği değil, İslam Birliği” dediğini hatırlatan Salih Turan, “Yine 15 Temmuz’dan önce Amerika’nın Genel Kurmay Başkanı İncirlik’e gelip Erzurum’da Adana’da toplantılar yaptı. Bu toplantıların hepsinde bu FETÖ yapıyla birlikte Türkiye’yi gasp etmek, Ortadoğu’yu tarımar etmek için planlar yaptılar.  Amerikalılar toplantılar yaptı. 15 Temmuz süreci halkımıza bir şeyi bir kez daha göstermiş oldu. Bu batının Avrupa birliğinin Amerika’nın ne olduğunu bizlere gösterdi. İnsanlar artık meydanlarda şunu haykırmaya başladılar. Avrupa değil, İslam birliği. İnsanlarımız birde İncirlik’in kapatılmasını istiyor. Bunu Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımız’dan istiyoruz. “ ifadelerini kullandı.

DUALAR EDİLDİ

Konuşmaların ardından 15 Temmuz şehitleri için avuçlar semaya açılıp dualar edildi. Duaların okunmasının ardından etkinlik sona erdi. 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 17:45

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER