Sevincimizi artıracağız

Adana Valisi Demirtaş, 2016’da kardeşlikten asla ödün vermediklerini gösterdiklerini, 2017 yılını ise refah ve huzur dileğiyle karşıladıklarını ifade etti:

Sevincimizi artıracağız

 ADANA(İLKHABER) – Adana Valisi Mahmut Demirtaş,  yayınladığı yeni yıl mesajında  ”Sevinç ve hüzünleri, acı ve kederleriyle bir yılı daha geride bırakıp yeni bir yılı karşılayacak olmanın heyecanıyla, 2017 yılının ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa sağlık, barış, mutluluk, huzur ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 2017 yılının, tüm milletimize ve insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İç ve dış mihrakların, ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğine kast etmeye çalışan hain odakların, barış ve huzurumuzu bozmaya yönelik saldırılarını en üst seviyeye taşıdığı 2016 yılında,  millet olarak barış ve kardeşliğimizden asla taviz vermeyeceğimizi tüm dünyaya bir kez daha haykırdık.

Şer odaklarına karşı mücadelemizin kararlılıkla sürdüğü bir süreçte, sevinçleri ve hüzünleriyle, acı ve tatlı anılarıyla geride bıraktığımız bir yılın ardından, 2017 yılına yeni umutlarla girmenin heyecanını ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Acılar paylaştıkça azalır, sevinç ve mutluluklar ise paylaştıkça artar. Bizler, Millet olarak bu bilinçle hareket ederek, acılarımızı paylaşarak azaltacak, sevinç ve mutluluğumuzu da paylaşarak arttırmaya devam edeceğiz.

2017 yılının; birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, milletimizin bir arada ve kardeşçe yaşama arzusunun doruğa ulaştığı, toplumsal dayanışma duygularımızın pekiştiği, terörden ve şiddetten uzak, barışı, huzuru, başarıyı, refahı, bolluğu ve bereketi, ülkemiz ve tüm insanlığa parlak bir geleceği müjdeleyen bir yıl olmasını, yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bugüne kadar olduğu gibi 2017 yılında da devletimiz ve hükümetimizin himayelerinde başta kamu kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve toplumun tüm kesimleri ile birlikte kentimizin her alanda gelişip kalkınması,  vatandaşlarımızın refah, huzur ve mutluluğu için gerekli tüm çalışmaları gerçekleştirmekteki azim ve kararlılığımızı vurgulamak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; vatandaşlarımızın yeni yılı huzur ve güven içinde karşılayabilmeleri için Valiliğimizce ilgili tüm kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli tüm önlemlerin alındığını belirtirken, 2017 yılının ülkemize ve milletimize huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diliyorum. Adanalı hemşerilerimin ve milletimizin yeni yılını en içten duygularımla kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 15:59

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER