banner6

Seyhan Sanat Atölyeleri sürüyor

Seyhan Sanat Atölyesi çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Son dönemde sosyal belediyecilikte yaptığı çalışmalarda takdir toplayan Seyhan Belediyesi tarihi Tepebağ Mahallesi’nde Seyhan Sanat Atölyesi’ni hayata geçirdi. Açılan atölyede kadınlara yönelik Workshoplar düzenlenmeye başlandı. Atölye çalışmalarına katılan kadınlar el sanatlarından keçe, punch, Makrome, takı tasarımı ve daha birçok alanda ücretsiz eğitimler alıyor.

Seyhan Sanat  Atölyeleri sürüyor

Aliye Sare AKÇAY/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) - Seyhan Sanat Atölyesi çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam ediyor.

Son dönemde sosyal belediyecilikte yaptığı çalışmalarda takdir toplayan Seyhan Belediyesi tarafından Tarihi Tepebağ Mahallesi’nde Seyhan Sanat Atölyesi açıldı.  Açılan Atölyede kadınlara yönelik Workshoplar düzenlenmeye başlandı. Atölye çalışmalarına katılan kadınlar el sanatlarından keçe, punch, Makrome, takı tasarımı ve daha birçok alanda ücretsiz eğitimler alıyor.

Adana'nın Seyhan ilçesi Tepebağ Mahallesi’nde bulunan tarihi bir bina Seyhan Belediyesi tarafından restore edilerek kente kazandırıldı. Kente kazandırılan bu tarihi bina Atölye çalışmalarıyla faaliyetine başladı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği atölye çalışmalarında usta eğitmenler tarafından  kadınlar becerilerini arttırma imkanı buldu. Bu çalışmalarda teknik öğrenip, becerilerini geliştiren kadınlar aynı zamanda öğrendiklerini, üretime geçirerek ekonomilerine katkı sağlayabiliyor.

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği Seyhan Sanat Atölyesi aslında tüm bireylere hitap ediyor. SEYMER’ler ile Seyhan Sanat Atölyesi arasındaki fark ise, günlük ya da saatlik atölye çalışmaları olarak görülüyor. Seyhan Sanat Atölyesi, pandemi sebebiyle sınırlı sayıda kişiyle yapılan workshoplara, tüm halkı davet ediyor.

SEYMER Workshop günleri ve tarihleri şöyle;

11.11.2021 saat 13:00 keçe sabunu,

18.11.2021 saat 13:00 kapı süsü

25. 11.2021 saat 13:00 reçel

02. 12.2021 saat 13:00 punch

Etkinlik yeri Turhan Arun Satış ve Sergi Ofisi

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER