banner6

Seyhan’da 1823 adet kurbanlık hayvan kesildi

Seyhan’da saat 17:00’a kadar Seyhan Belediyesi’nin belirlediği yerlerde toplam 1823 kurbanlık koyun kesildi ve kaçak kıyma çeken 15 kişi hakkında yasal işlem başlatılıp kıyma makinelerine el konuldu.

Seyhan’da 1823 adet kurbanlık hayvan kesildi

Selma ATAŞ

ADANA (İLKHABER)-Seyhan’da saat 17:00’a kadar Seyhan Belediyesi’nin belirlediği yerlerde toplam 1823 kurbanlık koyun kesildi ve kaçak kıyma çeken 15 kişi hakkında yasal işlem başlatılıp kıyma makinelerine el konuldu.

Seyhan Belediyesi zabıta ekipleri ve Adana Kasaplar Odası tarafından kurban bayramının birinci gününde denetimlerini sıklaştırdı. Seyhan İlçesi’nde bulunan   kurban kesim yerlerinde de halkın rahat şekilde hizmet alabilmesi için çalışmalarını yapan zabıta ekipleri ve Adana Kasaplar Odası’na bağlı ekipler gün boyunca denetimlerini sürdürdü.

Zabıta ekipleri ayrıca sorumluluk alanlarında meslekte ustalık belgesi olmayanları Kasaplar Odası ekiplerince belirleyerek yasal süreci başlattı. Adana Kasaplar Odası ve Zabıta ekipleri tarafından ayrıca hijyen kurallarına uymayan seyyar kıyma makineleri kullananlar hakkında da yasal süreci başlattı. Toplam 173 yerde denetim yapan ekipler 15 kıyma makinesine el koydu.

Seyhan İlçesi’nde bulunan belediyenin belirlediği alanlarda bayramın ilk günü saat 17:00’a kadar 1823 kurbanlık hayvan kesimi gerçekleştirildi.

Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Adana Kasaplar Odası ve Seyhan Belediyesi zabıta ekipleri halkın sağlıklı ve huzurlu bayram bir geçirebilmesi için bayram süresince görev başında olacaklarını duyurdu. Yağmur, Seyhan’da bir günde belediyece kesilen kurban adedinin 1823 olduğunu belirten Yağmur, kaçak kıyma çeken 15 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını ve 15 kıyma makinesine el konulduğunu duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 20:16

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER