banner6

Siber hukuk masaya yatırıldı

Siber hukuk masaya yatırıldı

ADANA (İLKHABER)- Adana Barosu Başkanı Veli Küçük, teknolojik gelişmelerin sürekli artan bir eğilim göstermesinin bilişim hukukunda yeni açılımlara neden olduğunu söyledi.

13. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri kapsamında Adana Barosu tarafından düzenlenen ‘Siber Hukuk’ konulu panel Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonu’nda geniş katılımla yapıldı.

Baro Başkanı Veli Küçük, Baro Meclis Başkanı Mustafa Canberk, Baro Başkan Yardımcısı Sabahattin Gümüş, Çukurova Sanat Günleri Kurucusu gazetesi-yazar Çetin Yiğenoğlu ile avukatlar ve yurttaşların katıldığı panel büyük bir ilgi gördü.

Baro Başkanı Veli Küçük, Uluslararası Çukurova Sanat Günleri kapsamında Çukurova Sanat Girişimi ile ortak bir panele ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu vurguladı. Sunumda bulunan genç meslektaşlarına teşekkürlerini sundu.

Teknolojik gelişmelerin sürekli artan bir eğilim göstermesinin bilişim hukukunda yeni açılımlara neden olduğunu kaydeden Küçük, sanatın ve edebiyatın beşiği olduğunu belirttiği Adana’da Çukurova Sanat Günleri’nin önemli bir işlevi yerine getirdiğini vurguladı.

8 bin yıllık geçmişi olan Çukurova’nın Orhan Kemalleri, Yaşar Kemalleri, Muzaffer İzgüleri, Yılmaz Güneyleri ve Demirtaş Ceyhunları yetiştirdiğini anlatan Küçük, Güneyin incisi Adana’da böylesine önemli bir uluslararası sanat etkinliklerinin içerisinde yer almaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

Adana'da, Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, Lezzet Festivali, Altın Koza Film Festivali düzenlendiğini hatırlatan Küçük, Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’nin kurucusu ve 13 yıldır büyük bir keyif ve emekle düzenleyen gazeteci yazar Çetin Yiğenoğlu ile gazeteci yazar Mustafa Özke’ye teşekkür etti.

Çukurova Sanat Girişimi (ÇSG) kurucusu Çetin Yiğenoğlu da, bir avukat babası olduğunu belirterek, hukukçuların kendisi için ayrı bir yeri bulunduğunu söyledi.

Yiğenoğlu, sponsorların verdiği hizmetle her geçen yıl daha da büyüdüğünü vurgulayarak, Baro Başkanı Veli Küçük ve yönetim kuruluna da katkılarından ötürü teşekkür etti.

Adana’da 5 Mart’ta Yazarlarevi’ni açtıklarını hatırlatan Yiğenoğlu, "Benzersiz bir etkinlik yapıyoruz. Dünyanın birçok yerinde etkinlikler düzenleyerek farklı bir tasarıma imza atıyoruz. Elden geldiğince kamu kaynaklarını kullanmadan, demokratik kitle örgütlerinin desteğiyle gerçekleştirdiğimiz UÇSG bu yönüyle de benzersiz ve ilktir" dedi.

Daha sonra Baro Bilişim Hukuku Komisyonu Başkanı Av. Murat Gülsün, Komisyon üyeleri Av. Gamze Lamba Apaydın, Av. Emrah Öztürk ve Stajyer avukat Barış Mıhçı sunumlarını gerçekleştirdi. Panel bitiminde sunum yapan avukatlara teşekkür belgeleri takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 13:05

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42