banner6

Sıcak hava bunaltıyor

Hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıktığı Adana’da hafta sonunun gelmesi ile cadde ve sokaklar boşaltı. Evden çıkan Adanalılar ise, Seyhan Nehri ve Seyhan Baraj Gölü kenarlarına gitmekte çareyi buldu.

Sıcak hava bunaltıyor

BAYRAM BULUT/ ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıktığı Adana’da hafta sonunun gelmesi ile cadde ve sokaklar boşaltı. Evden çıkan Adanalılar ise, Seyhan Nehri ve Seyhan Baraj Gölü kenarlarına gitmekte çareyi buldu.

 

Bunaltıcı hava sıcaklığı ülke genelinde olduğu gibi Adana’da da etkisini göstermeye devam ediyor. Yaşanan hava sıcaklığı karşısında olanağı olanlar yayla ve denizlere akın ediyor. Hafta sonu Yumurtalık ve Karataş’ta bulunan sahil kenarlarına giden Adanalılar burada hem yüzüyor, hem de kentin sıcağından bir nebze olsun kendilerini korumuş oluyor.

 

HAFTA SONU TATİLİ

Denize ve yaylaya gidemeyen vatandaşların bazıları ise, evlerinde klimalarını açıp evlerinde oturmayı tercih ediyor. Kimileri ise hafta sonu tatilini değerlendirmek için sıcak havaya aldırış etmeden Seyhan Nehri ve Seyhan Baraj Gölü kenarlarına gitmekte buluyor. Cadde ve sokaklar da Adanalıları görmek neredeyse mümkün olmayan öğle saatlerinde, vatandaşlar piknik alanlarına da giderek mangal yakıyor.

 

DENİZ, BİSİKLETİ VE GONDOL

Seyhan Nehri’ne gelen vatandaşlar burada deniz bisikleti ve gondollara binmeyi tercih ediyor. Keyifli bir aktivite olarak değerlendirilen deniz bisikleti ve gondol turlarını yapan vatandaşlar sıcağa adeta meydan okuyor. Kimileri ise, Seyhan Nehri ve sulama kanalına atlayıp yüzerek serinlemeye çalışıyor.

 

DEV ŞEMSİYELİ KORUMA

Dışarıda bulunan satıcılar ise ürünlerini ve kendisini güneşten korumak için dev şemsiyeler açarak gölgelik alanlar oluşturmaya çalışıyor. Parklarda bulunan çok az sayıda Adanalı ise, ağaç gölgeliklerini kendilerine koruyucu olarak seçiyor. Parklarda oturanlar sık sık çeşmelere giderek, su için, ellerini, yüzlerini yıkayıp, başlarına su döküyor.

 

GÖLGELİKTE BALIK GELMESİNİ BEKLİYORLAR

Hava sıcaklığından bunalan balık tutkunlarının da tercihi Seyhan Nehri oluyor. Nehir kenarına gelen vatandaşlar oltalarını suya atarak balık gelmesini bekliyor. Amatör balıkçıların kışın sürekli oltalarla uğraştığı görüntüler sıcak nedeniyle oluşmazken, oltasını suya atan vatandaşlar gölgelik alanda balık vurana kadar bekliyor.

 

ZOR ŞARTLARDA ÇALIŞIYORLAR

 

İnşaatlarda güneşin altında çalışmak zorunda olan işçiler ise, bir müddet çalıştıktan sonra kısa kısa molalar vermeyi tercih ediyor. İşlerinin zor olması ve sıcak hava nedeniyle işçilerin çalışmakta zorlandıkları görüldü. Evlerine ekmek götürmek için kavurucu güneş altında çalışan tarım işçilerinin de güneşten korunmak için kollarını yüzlerini kapattıkları görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 15:46

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER