banner6

Sıcak hava kavuruyor

Adana’da 40 dereceyi bulan hava sıcaklığı bunaltıyor.  Vatandaşlar Parklarda ağaç gölgeliklerinde serinlemeye çalışıyor.

Sıcak hava kavuruyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da 40 dereceyi bulan hava sıcaklığı bunaltıyor.  Vatandaşlar Parklarda ağaç gölgeliklerinde serinlemeye çalışıyor.

9 Günlük Kurban Bayramı tatili başladı. İmkanı olanlar yaylalara ve denizlere gitti. Ancak imkanı olmayan vatandaşlar ise kentte kalarak sıcak havayla baş başa kaldı. Pandemi nedeniyle tatile gitmeyen vatandaşların da olduğu öğrenildi. Adana dışına çıkmayan vatandaşlar kentte 40 dereceleri bulan hava sıcaklığında klimalı ortamları tercih ediyor. Kent merkezinde işleri olan vatandaşlar ise işlerini bitirene kadar oluşan ara vakitlerde parkların ağaç gölgeliklerinde serinliyor.

Kent merkezinde ve parklarda hava sıcaklığı nedeniyle her zaman oluşan yoğunluğun yerini sakinliğe bıraktığı görüldü. İşleri olmayan vatandaşların ise evlerinden çıkmamaya gayret gösterdikleri dikkatlerden kaçmadı. Parklara gelen vatandaşlar ağaç gölgeliklerinde zaman geçirdi. Kimileri ise, öğle yemeği olarak parktaki ağaç gölgeliklerinde simit ayran yedi.

Sıcaktan bunalan vatandaşların park içerisinde bulunan çeşmelerden su içtikleri de görüldü. Vatandaşlar, bayram öncesi kent merkezinde işlerinin olması nedeniyle çarşıya çıktıklarını söyledi. Fakat sıcağın aşırı hissedilmesi nedeniyle serin yerleri tercih ettiklerini söyleyen vatandaşlar, “Hava aşırı sıcak. Pandemi de hala devam ediyor. Öğle saatindeyiz fazla yoğunluk yok ama yine de kafelere, restoranlara girmeye çekiniyoruz. Ağaç gölgeliklerine gelip hem serinliyor, hem de hafif olsun diye simit ayran yiyoruz” ifadelerini kullandılar.

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER