banner6

Sıcaklar başladı

Sıcaklar başladı

Hande MUŞTU-Rukiye UYANIK

ADANA (İLKHABER) - Yaklaşık iki aydır soğuk ve yağmurlu geçen hava hafta sonu yerini güneşli havaya bıraktı. Son iki gündür 28 dereceyi gören sıcak havayı fırsat bilen Adanalılar, park ve mesire alanlarına akın etti.

Son haftalarda yurdumuzu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı havalar özellikle Çukurova’da tarım arazilerine zarar vermişti. Son günlerde sıcaklıkların kendisini hissettirmesi ile birlikte Adana’da parklar adeta dolup taştı. Sıcaklıklar ile birlikte vatandaşlar kent merkezinde yer alan Merkez Park ve Adana Atatürk Parkı’na akın etti.

ADANA’YA YAZ ÇOK YAKIN

Sıcakların bir anda geldiğini söyleyen vatandaşlar, ‘Bu yıl kış ayları çok yağmurlu geçti, güneşe hasret kaldık. Sıcak havayı  ve güneşi görünce hemen dışarı çıkıyoruz’ dediler.

Parkta çimlerin keyfini çıkaran gençler;

‘’Yağmurdan dolayı dışarı çıkamıyorduk, sıcak havayı fırsat bilip piknik yapmak istedik” diye konuştular.

Sıcak havayı fırsat bilen vatandaşların kimisi güneşlendi, kimisi çocukları ile birlikte parklarda oynadı kimisi de köpeğiyle beraber parkta oynadı.

Atatürk Parkı’na gelen vatandaşlarda kış ortasında güneşli havadan yararlanmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

ADANA’DA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HAVA NASIL OLACAK?

Havaların bu hafta itibari ile artmasıyla önümüzdeki günlerde sıcaklıklar sürüyor. Önümüzdeki 3 gün içerisinde hava durumu verilerine göre  sıcaklıklar artıyor. Pazar günü sıcaklık 28 dereceyken Pazartesi 29 dereceyi buluyor. Salı günü ise 28 derece gösterirken hafta boyu sıcaklık dereceleri yüksek görünüyor.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 14:20

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42