banner6

Sıcaktan bu hale geldiler

Adana'da aşırı hava sıcaklığı sürüyor. Hava sıcaklığı insanları olduğu kadar sokak hayvanlarını da olumsuz etkiliyor. Sıcaktan kaçan sokak hayvanlarının ilginç görüntüleri objektiflerimize yansıdı.

Sıcaktan bu hale geldiler

Ahmet Akdeniz

Özel Haber

ADANA (İLKHABER)-Adana'da aşırı hava sıcaklığı sürüyor. Hava sıcaklığı insanları olduğu kadar sokak hayvanlarını da olumsuz etkiliyor. Sıcaktan kaçan sokak hayvanlarının ilginç görüntüleri objektiflerimize yansıdı.

 Adana’nın merkez Seyhan İlçesi Büyük Saat yerleşkesi içerisinde bulunan bir sokak kedisi aşırı sıcak nedeniyle bir iş yerine mermerinin üzerine üzerinde uyudu. Gölgelik alanda uyuyan kedi kimseye aldırış etmeden rahat tavırlar sergileyerek uyumasına devam etti. Yoldan geçenler kediyi zaman zaman sevmeyi ihmal etmedi. Esnaflar bu sokak kedisine kendilerinin baktığını ve nerede serin yer varsa geçip uyuduğunu anlattı.

DURAKTA Kİ BANKTA BAŞINI YASLAYARAK UYUDU

Bir başka fotoğraf karesi ise Atatürk Caddesi üzerinde objektiflerimize yansıdı. Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait klimalı durakların yanında bulunan yolcuların toplu taşıma aracı beklerken oturdukları bankın üzerine sokak kedisi çıktı. Ağaç gölgesinde bulunan bankın üzerinde uyumaya başlayan kedi yolcuların büyük ilgisi ile karşılaştı. Kediyi rahatsız etmek istemeyen yolcular bankta oturmak yerine toplu taşıma araçlarına ayakta bekledi. Sokak kedisinin uyurken yaptığı sempatik tavırlar vatandaşlar tarafından cep telefonları ile görüntülendi.

 
AÇIKLAMAYA KÖPEKLER DAMGA VURDU

Adana'da düzenlenen bir basın açıklamasında ise ön plana çıkan sokak köpekleri oldu. Aşırı sıcaktan bunalar sokak köpekleri açıklamanın yapıldığı ağaç gölgesine geldi. Burada ki grubun önüne geçerek uzanıp uyuyan sokak köpekleri zaman zaman açıklamanın sesinden rahatsız oldu. Bir süre sonra açıklama yapanların yan tarafına geçen sokak köpekleri yüksek hoparlör sesinin sona ermesi ile açıklamaya gelenlere kendisini sevdirdi.

HEM UYUDULAR, HEM POZVERDİLER

İlginç hareketler yaparak köpeklerden birinin uyuması objektiflerimize yansıdı. Ayaklarına hvaya kaldırarak sırt üstü yatan köpek açıklama yapan gruptan daha fazla dikkat çekti. Açıklama yapan grubun içerisinde bulunan bazı kişilerde köpeğin bu anını fotoğraf çekerek ölümsüzleştirdi. Sempatik hareketler yaparak uyan köpeği çevredekilerin sevdiğini gören başka bir sokak köpeği de gölgelik alana gelerek hem kendisini sevdirdi hem de uyudu.

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER