banner6

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği’nden Baroya ziyaret

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma  Derneği’nden Baroya ziyaret

ADANA (İLKHABER) - Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği yetkilileri; Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ettiler.

 

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, nazik ziyaretlerinden ötürü Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Güneydoğu Bölge Avukatı Gaye Eylem Danış, Fuat Büyükleyla ve Hande Zengin’e teşekkür etti.

 

Görüşmede, Baronun Geçici Koruma ve Uluslararası Koruma kapsamındaki mültecilere yönelik yürütmekte olduğu  Adli Yardım projeleri ve saha çalışmaları konuşuldu. Mülteci ve sığınmacıların adalete erişimini güçlendirmek, adli yardımda ve avukat görevlendirilmesi aşamalarında yaşanan sorunlar ve çözümleri hakkında düşünceler paylaşıldı. SGDD - ASAM’ın faaliyetleri anlatıldı ve bilgi verildi.

 

Ziyaret esnasında Baro Mülteci Hakları ve Adli Yardım Komisyonu Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Av. Timur Ortatepe, Mülteci Hakları Komisyonu Başkanı Av. Selen Berna Ünlüatlı, Adli Yardım Komisyonu Başkanı Av. Duygu Özyaman, Yöentim Kurulu Üyeleri Av. Miyesser Erselan Önenli ve Baro mensubu Av. Özge İşisağ Şaşmaz da yer aldılar.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 11:10

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42