Sigorta Cini Adana’da iki mağaza açtı

Sigorta Cini Adana’da iki mağaza açtı

Hande MUŞTU

ADANA(İLKHABER)- Türkiye’nin ilk parekende sigorta mağaza zinciri, NN Grubu’nun yatırımı Sigorta Cini, Adana yerel basını ile bir araya geldi.

Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı’nın ev sahipliğini yaptığı basın toplantısı Sheraton Grand Adana Otel’de gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda 2019 yılına ilişkin değerlendirmeler, Adana’ya ve sigorta sektörüne yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verildi.

Sigorta Cini, Osmaniye ve İskenderun’da açtığı 2 mağazasının ardından Adana’da mağazalar açarak bölgeye yatırımlarına devam ediyor. “Mahallenizin Sigortacısı” sloganıyla 6 yıl önce yola çıkan Sigorta Cini, klasikleşmiş sigortacılık anlayışının dışında bir perakende sigorta mağaza zinciri olarak hizmet veriyor.

NN Grubu’nun bir yatırımı olan Sigorta Cini hakkında bilgi vererek konuşmasına başlayan Erdem Aydınlı “Sigortacılık şirketi olan NN Grubu, Hollanda merkezli ve 170 yıldır sigortacılık yapıyor. İspanya’dan Japonya’ya kadar birçok ülkede binlerce çalışanı ve yüz binlerce müşterisi bulunuyor. NN Grubu’nun Türkiye’de ise iki yatırımı bulunmakta ve bunlardan biri Sigorta Cini” dedi.

Müşterilerinin kendilerine en uygun sigorta türünü bulmasını sağladıklarını belirten Erdem Aydınlı “Müşterilerimizle konuşup hangi sigorta türüne ihtiyacı olduğunu keşfediyoruz. İhtiyacı olan sigorta türünü hangi şartlarda hangi sigorta şirketlerinden alacağına bakıyoruz. Bu farklı ürünleri birbiriyle karşılatıyor, insanların kendilerine en uygun bulmalarını ve edinmelerini sağlıyoruz. Tüm bunları sigortacılık alanında işinde uzaman kişilerle çalışarak yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin diğer illerinde de Sigorta Cini mağazaları açmaya yönelik planları olduğunu kaydeden Aydınlı,“ Sigorta Cini, toplamda 18 ilde 39 sigorta mağazasına ulaşmış durumda . Açtığımız tüm şubelerimizde kendimizi sigorta mağazası olarak adlandırıyoruz. Çünkü  Sigorta Cini’nde 23 tane farklı sigorta şirketinin her türlü sigorta ürünü mevcut” ifadelerini kullandı.

Erdem Aydınlı sigorta konusunda insanların yeterince bilgi sahibi olmadıklarını belirtti. Bu nedenle insanların, birçok kolaylıktan faydalanamadıklarına dikkat çeken Aydınlı, “Birçok insan evinde 30 bin lira 40 bin lira civarındaki değeri olan eşyalarını 100 liraya sigortalayabileceğini bilmiyor. Diyelim size kanser teşhisi kondu. Başka bir doktora görünmek ya da başka tahliller yaptırmak istediniz. Böyle bir durumda size 40 bin lira verebilecek bir sigorta ürünü 240 lira. Makul fiyatlarla ayda 20 lirayı insanlarımız ödeyebilir. Ama neye verdiğini anlatmanız gerekir. Biz o yüzden bu farkındalığı yaratmayı çok istiyoruz” dedi.

Sigorta Cini bünyesine katılan Taşçı Sigorta’nın Adana Şakirpaşa Mağaza Müdürü Müslüm Taşçı, Sigorta Cini ailesine katılarak müşterilere daha iyi hizmet vereceklerini belirtti.
Yasemin Sigorta’nın Sigorta Cini ailesine katılmasına ilişkin konuşan Mehmet Yasemin ise “Sigorta Cini ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun sigorta ürününü belirleyerek Türkiye’nin en güvenilir sigorta şirketlerinden karşılaştırmalı tavsiye hizmeti sunacağız” diyerek sigortaya ihtiyacı olan herkesi mağazaya beklediklerini aktardı.
Konuşmaların ardından basın toplantısı soru-cevap kısmıyla devam etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 18:04

Hande Muştu


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2