banner6

Şimdi Adana’da olma zamanı

Şimdi Adana’da olma zamanı

Rukiye UYANIK- Hande MUŞTU

ADANA(İLKHABER) - Adana'da bu yıl 7’incisi düzenlenen "Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı " büyük bir coşkuyla devam ediyor. 

Portakal çiçeğinin büyülü kokusu kenti sardı. Şimdi karnaval zamanı… Adana'da 2013'ten bu yana düzenlenen "Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı-Nisan'da Adana'da" karnavalı tüm heyecanı ile devam ediyor.

Dolu dolu devam eden Türkiye'nin ilk sokak karnavalı olan Nisan'da Adana'da, Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı için binlerce kişi Adana’ya akın etti.

Kente akın eden binlerce kişi şimdi bereketli toprakları, 4 mevsimin en güzelinin yaşandığı yemyeşil doğası, kebabıyla, şalgamıyla ününü sınırlarının dışına duyuran zengin yemek kültürü ve misafirperver sıcakkanlı insanlarıyla Türkiye’nin gastronomi alanında yükselen değeri olan Adana’yı saran portakal çiçeğinin büyülü kokusuyla mest oldu.

Bu yıl 7’incisi düzenlenen karnaval  her yıl gerçekleştirilen yüzlerce etkinlikle kenti adeta büyük bir şölen alanına çevirdi.

Karnaval boyunca; kültür ve sanatsal aktiviteler, sergiler, söyleşiler, kapalı mekan organizasyonları, imza günleri, tanıtımlar, çeşitli açık hava atölyeleri yapılacak, sportif gösterilerin yanında oluşturulan lezzet istasyonları ile Adana’nın dünyaya mal olmuş tatları katılımcılara sunuluyor.

Ayrıca bugün ünlü sanatçıların yer aldığı açılış ve kapanış konserleri Hintli Mumbai Danceworx topluluğunun gösterisi, Kostümlü Gösteri Grupları Korteji, Motorize Ekipler ve bandolardan oluşan karnaval korteji, Su korteji, Türkiye’nin her yerinden 300 pilot ile gelecek olan Türk Choppers MK Merkezpark’taki Motosiklet Senfonisi, Türk Riders, VosFest ve Klasik Otomobil Kulübü gösterisi, Sokak Konserleri, Yurtiçi ve yurtdışından çeşitli sanatsal sergiler, Açıkhava dans ve spor gösterileri, Söyleşiler ve tiyatro aktiviteleri, Adana Kültürünü anlatan performanslar ve sanatsal gösteriler, Portakal Çiçeği Halk Koşusu, Kostümlü koşu ve anne-baba-çocuk koşusu, Moda Tasarım yarışması, Satranç Turnuvası, Çocuk Tiyatrosu ve Çocuk Sanat Aktiviteleri, 0-5 yaş çocuklar için 101 farklı oyun içeren aktivite alanı, TJK Portakal Çiçeği Karnavalı Özel Koşusu ve TJK Pony Club başta olmak üzere etkinlikler düzenlenirken, portakallı lezzetler ve kortej kostüm tasarımı gibi ödüllü yarışmalar karnavala ayrı bir renk katıyor.

Karnavalın simgesi olan kostümlü kortej geçişi,  bugün saat 17:00’da yapılacak. Atatürk Caddesi 75. Yıl sanat Galerisi Önünden başlayacak olan kortej Ziya Paşa Bulvarı üzerinden devam edip Uğur Mumcu Meydanı’nda son bulacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 14:47

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42