banner6

SMS yağmuru

Demokrasi nöbetini sürdüren Mardinliler, Kahraman Valileri Yaman ile birlikte şehitlerin aileleri için parmaklarını çalıştırdı

SMS yağmuru

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - 15 Temmuz askeri darbe girişiminin püskürtülmesi amacıyla  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Herkes meydana insin ve Demokrasi nöbetini tutsun” çağrısı üzerine başlayan demokrasi nöbeti eylemi, büyük bir heyecanla devam ediyor. Binlerce Mardinli alana inerek ülkesine sahip çıkmak amacıyla nöbetini büyük bir fedakarlıkla sürdürüyor.

Demokrasi nöbetine katılan Mardin Valisi Mustafa Yaman, eşi Gülseren ve kızı Elif ile meydana inerek Mardinlilerin muhteşem demokrasi nöbetine katıldı. Meydanda Valinin eşi Türk bayrağı dağıttı, halk sağlığı tarafından meydana açtığı  “Sağlıklı ol” standını ziyaret etti, bilgi aldı  ve 15 Temmuz günü hainlerin açtığı ateş sonucu şehit olan polis, asker ve vatandaşlar için açılan yardım kampanyası büyük ilgi gördü. Vali Mustafa Yaman, vali yardımcıları başta olmak üzere meydanı dolduran binlerce Mardinli cep telefonlarını ellerine alarak 1507 MS açarak 5 Tl’lik yardım kampanyasına katıldı.

Mardin valisi Mustafa Yaman ve beraberinde eşi ve kızı gözleri görmeyen 5 yaşındaki kızını gezdiren bir annenin yanına gelerek kendisiyle sohbet etti. Vali Yaman, özürlü çocuk için el arabası alınması konusunda söz verdi. Acılı anne Nihal Alabey ” Allah sizlerden razı olsun” diye dua etti.

EKREM SÜMER’DEN DÖNER İKRAMI

Demokrasi nöbetinde bulunan Mardin halkı sonuna kadar nöbetlerini sürdüreceklerini belirtirken,  iş adamı Ekrem Sümer isimli vatandaş 10 bine yakın halka döner, ayran ve su dağıttı.

AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, halka hitaben yaptığı konuşmada, demokrasi nöbetinin sonuna kadar devam edeceğini belirterek.” Ey hain FETO’cular, gelin görün halkı. Halkımız dün sizin haince, kahpece  planınızı nasıl   bozdu? Bu halkımız hainlere karyı destanlarını yazmaya devam edecektir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2016, 17:30

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER