banner6

Sokak hayvanlarına farkındalık yaratma hizmeti

Güneydoğuda ilk defa Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak hayvanları için “Farkındalık Yaratma Hizmeti” törenle hizmete açıldı.

Sokak hayvanlarına farkındalık yaratma hizmeti

  ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)- Güneydoğuda ilk defa Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak hayvanları için “Farkındalık Yaratma Hizmeti” törenle hizmete açıldı.

 15 Temmuz Demakrasi ve Şehitler Parkı’nda açılan ve sokak hayvanları için çok büyük önem taşıyan hizmetler  hayvan sevenleri tarafından “Allah razı olsun, hayvanlarda bir insan kadar ruh taşımaktadırlar. Susuz bile kaldıkları zaman başlarını havaya kaldırarak ağlıyorlar. Bu güzel girişimi bir Mardinliler olarak takdirle karşılıyoruz.”dediler

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı tarafından  ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman’ın  direktifleri ile Mardin de iyilik noktaları  oluşturmaya başlandı.

 Törene Halk Sağlığı ve Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Seffet Yavuz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah Yenigün ve “Mardin Masa” personeller ile halkın katılımlarıyla yapıldı.

SOKAK HAYVANLARINI DOYURAN GERİ DÖNÜŞÜM OTOMATI NEDİR ?...

 

 Paslanmaz çelik kabinli, güneş paneli sayesinde  doğal enerji  ile çalışmaktadır.Pet şişe,cam şişe,Metal içecek kutus,atıklarının bu makineye atılması ile sokak  hayvanları için(Kedi,Köpek, maması ve su  sağlamaktadır.Özellikle sokak hayvanlarını doyuran geri dönüşüm odağı  güneş enerjisi ile çalışan çöp atılması ile faaliyete geçen  ve sokak hayvanlarını  doyuran geri dönüşüm kutudur.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2017, 14:34

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER