banner6

Soner Deniz, katliamı lanetledi

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz Halep Türkmenlerine yönelik katliamların yapıldığını ileri sürerek, katliamı yapanları lanetledi.

Soner Deniz, katliamı lanetledi

Soner Deniz, katliamı lanetledi

ADANA (İLKHABER)-Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner Deniz Halep Türkmenlerine yönelik katliamların yapıldığını ileri sürerek, katliamı yapanları lanetledi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Deniz, şu ifadelere yer verdi; “Büyük Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde  beraber yaşadığımız; dini bir, milliyeti bir  ve tarihi bir olan Halep Türkmenlerine Esed rejimi,  İŞİD ve PYD terör örgütleri tarafından katliam yapılmaktadır. Halep’e giden yollar kapatılmış ve hiçbir şekilde gıda ve tıbbi yardım soydaşlarımıza ulaştırılamamaktadır. Bunun yanı sıra Rus uçakları sivil halk üzerine bomba yağdırmakta kadın ve çocuklarımız acımasızca şehit edilmektedir. Türkmen kardeşlerimiz “Oy men ölmüşem gavim gardaş nerdesin” derken bizlerden yardım beklemekte ancak devletimiz Türkiye Cumhuriyeti sessiz kalmaktadır. Bu yardım çığlıklarına daha ne zamana kadar devletimiz tarafından sessiz kalınacaktır.Ülkücü Türk Milliyetçileri olarak Halep’te gerçekleşen Türk soykırımını lanetliyoruz. Yüce Türk Milletine mensup herkesi “İnsan kardeşine yardım ettiği sürece Allah’ta ona yardım eder.” Hadisinden yola çıkarak Halep’te zulme ve katliama uğrayan Müslüman soydaşlarımıza yardıma davet ediyoruz.”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2016, 17:33

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER