Soylu Midyat’ta

Mardin’e bir takım incelemelerde bulunmak amacıyla gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Midyat ilçesinde de binlerce Türk, Kürt, Arap, Süryani, Ermeni ve Ezidi vatandaşlar tarafından karşılandı.

Soylu Midyat’ta

Soylu Midyat’ta

  

 

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) – Mardin’e bir takım incelemelerde bulunmak amacıyla gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Midyat ilçesinde de binlerce Türk, Kürt, Arap, Süryani, Ermeni ve Ezidi vatandaşlar tarafından karşılandı. Bakın Soylu, güvenliğin üst düzeyde alınmasına karşın ezilme tehlikesi geçirdi.  Güneydoğu’nun AK Parti kalesi olarak bilinen Midyat Belediyesi’nin verdiği iftar yemeğine katılan Bakan Soylu, Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Midyat kaymakamı ve binlerce insan tarafından karşılanan Bakan Soylu’nun mutluluğu yüzüne yansıdı.

Burada konuşan Bakan soylu,  asırlardır kardeş gibi birbirleri ile kenetlenen Türk, Kürt, Arap, Süryeni, Ermeni ve Ezidi  insanların arasına fitne ve fesat karıştırmak isteyenlere izin vermeyen Midyat halkına teşekkür ettiğini belirterek, şöyle dedi:

“ Ben Trabzonluyum ama defalarca Mardin’e gelip sizlerle görüşüyorum.  Trabzon’a ne kadar gitmişsem Mardin’e de aynan gitmişimdir. Burada ayırım yok, burada birlik ve kardeşlik vardır. Hiçbir güç bizi birbirimize musallat edemeyecektir. Bizler kardeşçe yaşayacağız ve kardeşçe kalacağız. İşte bunun örneği bugün gördüğüm bu manzara beni mutlu etti. Midyat bir Venedik şehri kadar önemlidir. Huzurun ve güvenin sağlanması için çok çalıştık. İki aydan beri Midyat ilçesindeki otel ve moteller  dolup taşıyor bu beni ve Midyatlıları çok mutlu ettiğini burada ifade ediyorum. İki gün önce Trabzon ve Mardin’de yaptığı konuşmamı burada anlatmama gerek yok. Herkes huzur ve güven içinde olacaktır.”  

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ve Midyat kaymakamlığı ve belediye başkanlığı organize ettiği iftar yemeğine binlerce vatandaş katıldı. Çarşı gezisini yapan Bakan ve beraberindeki Milletvekili Miroğlu, Vali Yaman halkın kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı  ezilme  tehlikesi geçirdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2017, 16:18

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2