banner6

Sözlü: Ceyhan Dünya kenti olmaya hazır

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, 15 yıl belediye başkanlığı görevi ifa ettiği Ceyhan'da hemşehrileri ile buluştu.

Sözlü: Ceyhan Dünya kenti olmaya hazır

ADANA (İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, 15 yıl belediye başkanlığı görevi ifa ettiği Ceyhan'da hemşehrileri ile buluştu
Adana’da geçmiş yirmi yılda yapılmayan hizmetleri yaparak, kentin kırsalından merkezine adil hizmet sağlayarak hemşerilerinin gönlüne taht kuran ve ikinci beş yıllık hizmet süreci için hazırladığı vizyon projelerle ulaşım odaklı, yenilemeye açık Adana’nın baş mimarı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, 15 yıl belediye başkanlığı görevi ifa ettiği Ceyhan’da Ceyhan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı  Ali Alper Boydak ile birlikte hemşerileri ile buluştu 
HAL ESNAFININ SOFRASINA MİSAFİR OLDU
Ceyhan merkez hal esnafını ziyaret ederek güne başlayan Başkan Sözlü, hal esnafı ile birlikte kahvaltı yaparak onlarla bir süre sohbet etti. Türkiye’de 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine giderken ısrarlı bir şekilde ekonomiden konuşulduğunu, karşı ittifakın patlıcan üzerinden siyaset yaptığını vurguladı. MHP Adana Milletvekilleri Ayşe Sibel Ersoy ve Muharrem Varlı ve Cumhur İttifakı Ceyhan Belediye Başkan Adayı Ali Alper Boydak’ın da hazır bulunduğu Ceyhan Sebze ve Meyve Hali ziyaretinin devamında heyet, esnafları ziyaret etti.
“15 TEMMUZ TÜRKİYE’NİN ÖNCELİKLERİNİ DEĞİŞTİRMİŞTİR”
Hal esnafı ziyaretinin ardından Ceyhan’ın Mustafabeyli, Kurtkulağı, Kurtpınar, Sarımazı, Dokuztekne, Mercimek, İstiklal, Şahin Özbilen, Tuzlugöl Mahallelerinde hemşerileri ile  bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, gittiği her mahallede sevgi seli ile karşılanırken buralarda yaptığı konuşmada 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimin Türkiye’nin önceliklerini değiştirdiğini, o gece MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Ankara’da olmasının hain kalkışmanın seyrini değiştirdiğini belirtti.
“MİLLETİMİZİN SAĞDUYUSUNA GÜVENİYORUZ”
Başkan Sözlü, sözlerine “Bizim desteğimiz vatanı ve milletin bölünmez bütünlüğünedir. Sayın Cumhurbaşkanımız Adana’da ne konuştuysa Hakkari’de de aynısını konuştu. Devletin, milletin birliği, terörle mücadele dedi. Mesele Ali Alper Boydak, Hüseyin Sözlü meselesi değil; mesele 31 mart sonrası sahte müttefiklerin  hepsine karşı sayın Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirmek, devletimizin dik duruşuna sahip çıkmak, omuz vermek meselesidir. Biz milletimizin sağduyusuna güveniyoruz” diyerek devam etti.
“NE CUMHURİYET’İ NE DE MUSTAFA KEMAL’İ AĞIZLARINA ALMASINLAR”
Başkan Sözlü karşı ittifakı ve Cumhur İttifakını şu sözlerle tarif etti: “Bir tarafta PKK ile mücadele edenler bir tarafta terörle ittifak yapanlar var. Bir tarafta kürdistan diyenlerle iş birliği yapanlar var, diğer tarafta Alparslan Türkeş Üniversitesi’ni Adana’ya kazandırarak milliyetçilerin gönlünü fetheden Cumhurbaşkanımız var. Bizim ittifakımızın tarafları net, onlar pkknın partisi ile ittifaklarını gizleyerek halkı aldatıyorlar. Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyerek Mustafa Kemal’in askerlerini katledenlerle iş birliği yapanlar ne Cumhuriyetin ne Mustafa Kemal’in adını ağızlarına almasınlar” dedi.
“CEYHAN DÜNYA KENTİ OLMAYA HAZIR”
Ceyhan Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Ali Alper Boydak ise konuşmasında önümüzdeki on yılda Ceyhan’ın Dünya kentleri arasında yer alacağını ifade ederken “Cumhur ittifakıyla hem Ceyhan’da hem Adana’da gümbür gümbür geliyoruz inşallah. Ceyhan artık Dünya’nın en önemli şehirlerinden biri oluyor. Bakanımız el attı Ceyhan enerji ihtisas bölgesi ile 35-40 bin dönüm sanayi alanları oluşuyor. Gençlerimiz için Ceyhan’ın evlatları için istihdam alanları olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 16:18

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42