banner6

Sözlü: Gelecek nesiller için demokrasiyi kökleştirelim

Büyükşehir Belediye Meclisi 15 Temmuz darbe girişimini şiddetle kınadı

Sözlü: Gelecek nesiller için demokrasiyi kökleştirelim

Sözlü: Gelecek nesiller için

demokrasiyi kökleştirelim


 


ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı son oturumunda konuşan Başkan Sözlü, demokratik hukuk devletine böylesi girişimlerin yakışmadığını, milli iradeye her zaman saygı duyulması gerektiğini vurguladı.
Adana Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı son oturumunda 15 Temmuz hain darbe girişimi kınandı. Gündem öncesi CHP grubu adına söz alan Meclis Üyesi Yusuf Akıncı, demokrasiye vurulmaya çalışılan bu darbenin kabul edilemez olduğunu ifade ederken, AK Parti Grup Sözcüsü Ozan Gülaçtı, 15 Temmuz’un Türk Milleti’nin hafızasından silinmeyeceğini, milletin darbeyi önlediğini ifade ederek meclis üyelerinden darbe girişimi gecesi şehit olan vatandaşlar için Fatiha okumalarını istedi.
MHP Meclis Üyesi, Başkan Vekili Ramazan Akyürek ise 15 Temmuz’un kahramanının bu işin bir kalkışma hareketi olduğunu anlar anlamaz parti genel merkezine giden MHP Lideri Devlet Bahçeli olduğunu, Adana’da ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün AK Parti İl Başkanlığı binasına gitmesinin büyük önem arz ettiğini ifade ederken, "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ile gurur duyuyorum" şeklinde konuştu.
Meclis üyelerinin konuşmalarının ardından konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, demokrasi ve özgürlük karşıtı bir kalkışmanın yalnızca hükümete değil milli iradeye karşı yapıldığını belirterek, "Bu kalkışma esnasında Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli hükümetin arkasındayız deme cesaretini göstermiştir. 15 Temmuz'da başarılı olmayan kalkışma bu tip kalkışmalara karşı bir Türk Milleti’nin duruş göstereceğinin belirtisidir" diye konuştu.
Bu tip kalkışmaların demokrasinin hukukun tam olarak oturmadığı ülkelerde yaşanabileceğini aktaran Başkan Sözlü, "Lüksemburg'da Danimarka'da göremezsiniz bu kalkışma tiplerini. Hukukun ve demokrasinin tam olarak oturmadığı ülkelerde illegal siyasi örgütler oluşabilir, devlet erkini ele geçirerek bir güç oluşturmak isteyebilirler. Gelecek nesillere sağlam bir yapı bırakmak için demokrasiyi kökleştirmek lazım’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 15:21

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER