Sözlü yeniden yargılanacak

- Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 10. Ceza Dairesi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hakkındaki 'edimin ifasına fesat karıştırma' ile ilgili kararı bozdu.

Sözlü yeniden yargılanacak

ADANA (İHA) - Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 10. Ceza Dairesi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü hakkındaki 'edimin ifasına fesat karıştırma' ile ilgili kararı bozdu.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yargılandığı Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesinde 'edimin ifasına fesat karıştırma' suçundan 5 yıl hapis cezası almıştı. Daha sonra karar Gaziantep Bölge Adliye (İstinaf) Mahkemesi 10. Ceza Dairesine temyiz edildi. Gaziantep Bölge Adliye (İstinaf) Mahkemesi 10. Ceza Dairesi ise kararı bozdu. Kararda, edimin ifasına fesat karıştırma suçunun yasal unsurlarının ne şekilde gerçekleştiğine dair denetime imkan verecek şekilde yeterli gerekçe gösterilmeksizin yazılı şekilde mahkumiyet hükümlerinin kurulduğuna dikkat çekildi. Dosya, yeniden incelenmek ve hükmolunmak üzere Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 13:53

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2