banner6

STK’lar dan terör saldırısı tepkisi

2017 yılının ilk saatlerinde İstanbul Beşiktaş'ta bir gece kulübünde yılbaşı eğlencesinin olduğu sırada gerçekleşen saldırıyı Adana’da DİSK, KESK, TMMOB, Adana Tabip Odası üyeleri kınadı.

STK’lar dan terör saldırısı tepkisi

STK’lar dan terör saldırısı tepkisi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-2017 yılının ilk saatlerinde İstanbul Beşiktaş'ta bir gece kulübünde yılbaşı eğlencesinin olduğu sırada gerçekleşen saldırıyı Adana’da DİSK, KESK, TMMOB,  Adana Tabip Odası üyeleri kınadı.

Kurumlar adına konuşan KESK Adana Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ahmet Karagöz, yaşanan vahşi saldırıyı kınadıklarını belirtti. Eğlence merkezine gelen kişi veya kişilerin uzun namlulu silah ile vahşi ve acımasızca, sadece yılbaşını kutlamak üzere bir araya gelmiş masum insanların üzerine kurşun yağdırarak 39 insanın katledildiğini 69 insanın  ise yaralandığını hatırlatan Karagöz, “DİSK, KESK, TMMOB ve Adana Tabip Odası olarak; yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar dileyerek, bu terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Bizler halk olarak ülkemizde huzur ve güvenin tesis edilmesini, Türkiye halklarının bir arada barış içerisinde yaşamasını arzu ve talep ediyoruz. Geride bıraktığımız 2016 yılının her günü Türkiye halkları açısından acının ve gözyaşının yumağı olmuştur. Türkiye halkları umut ve inatla, 2017 yılı için iyi dilek ve temennilerde bulunduğu yeni yılın ilk saatlerinde ülke barışına ve huzuruna sıkılan kurşunlarla yine yüreklerimiz dağlanmış, ocaklarımıza ise ateş düşmüştür. “Yurtta Barış, Dünyada Barış” şiarıyla toplumsal gerilimleri, kutuplaştırmaları ve ötekileştirmeleri önleyecek barışçıl mesajlarla ülkemizin normalleşmeye ihtiyaç duyduğu bir süreci yaşıyoruz.” dedi.

Ardından konuşan CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş’de yaşanan saldırının insanlık dışı olduğunu dile getirdi. Toplantıya CHP Adana Milletvekileri İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer ve çok sayıda STK temsilcisi ve üyeleri katıldı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 18:03

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER