banner6

Suların çekilmesiyle eşsiz manzara ortaya çıktı

Adana’da son dönemde yağışların olmaması barajlardaki su seviyesini düşürdü. Seyhan Baraj Gölü’nde suların çekilmesiyle birlikte Sevgi Adası’na giden yol ortaya çıktı. Durumu fırsat bilen vatandaşlar adaya yürüyerek geçmeye başladı. Bunu fırsat bilen vatandaşlar ise motosikletleriyle veya yürüyerek adaya gidip banklara oturup manzaranın keyfini çıkarttı.

Suların çekilmesiyle  eşsiz manzara ortaya çıktı

Bayram BULUT/ ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) - Adana’da son dönemde yağışların olmaması barajlardaki su seviyesini düşürdü. Seyhan Baraj Gölü’nde suların çekilmesiyle birlikte Sevgi Adası’na giden yol ortaya çıktı. Durumu fırsat bilen vatandaşlar adaya yürüyerek geçmeye başladı.

Türkiye’nin en büyük ve en bereketli tarım arazilerinin bulunduğu Adana’da yağmur yağmamasından dolayı hem sulamada hem de enerjide kullanılan Seyhan Baraj Gölü’nde sular kıyıdan yaklaşık 500 metre çekildi. Suların çekilmesiyle gölün ortasında bulunan Sevgi Adasına giden yol ortaya çıktı. Bunu fırsat bilen vatandaşlar ise motosikletleriyle veya yürüyerek adaya gidip banklara oturup manzaranın keyfini çıkarttı. Bazı vatandaşlarda öz çekim yaparak bu anı ölümsüzleştirdi.

KÜÇÜK SU BİRİKİNTİLERİNE ALDIRIŞ ETMEDİLER

Suların düşmesinin ilk günlerinde adaya giden yolun birkaç santimlik su içerisinde olmasına bile vatandaşlar aldırış etmemiş ve suyun içerisinden geçerek adaya ulaşmıştı. Suyun çekilmesiyle oluşan eşsiz manzaranın tadını çıkartan vatandaşların yanı sıra yeni evlenecek çiftlerin düğün öncesi dış çekimlerini de bu alanlarda gerçekleştirdiği görüldü.

ADAYA GİTMEK İÇİN SANDAL KİRALANIYORDU

Normal zamanlarda göl içerisinde su olduğundan adaya gidebilmek için vatandaşlar sandal kiralıyor ve sandalla da gitmek kolay olmuyor. Vatandaşlar kiraladıkları kayık veya sandalların sürücülerinin telefon numaralarını alıyor ve kendilerini adaya bırakmalarını aradıklarında gelip almalarını istiyor. Ama bazı zamanlar aksilikler oluyor ve sandalcıya ulaşamayan birçok kişi adada mahsur kalabiliyor.

İŞGALLER NEHRİN İÇERİSİNE KADAR SÜRDÜ

Suların çekilmesiyle etrafta bulunan bici bici satan yerlerin masaları ile gölün içerisine kadar işgallerini gerçekleştirdiği de dikkatlerden kaçmadı. Demir ayaklarla yapılan alanlarda sulun çekilmesiyle ortada kaldı. Vatandaşların araçlarıyla gölün içerisine kadar gidip mangal yaktıkları görüldü. Gölün içerisinde bulunan örneklerinde vatandaşların yanına giderek yiyecek istedikleri anlar görenleri gülümsetti.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2021, 21:01

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42