banner6

Sümer: Kadınlar ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak

Sümer: Kadınlar ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacak

ADANA(İLKHABER)-TBMM KİT Komisyonu ve CHP Grup Yönetim Kurulu Üyesi Adana Milletvekili Orhan Sümer, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Sümer, ülkemizin her yönden daha çok gelişmesi ve güçlenmesinde en önemli rolün kadınlara düştüğünü vurguladı ve “Hayatımızı paylaştığımız kadınlar, ülkesinin ve çocuklarının geleceğine mutlaka sahip çıkacak ve ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacaktır” dedi.

CHP’li Sümer 8 Mart Dünya Emekçiler Günü’nde yazılı bir mesaj yayınladı. Kadınların adalet, emek ve özgürlük mücadelesinin tarihin hemen her döneminde örnek direnişlerle anıldığını vurgulayan Sümer, bizim tarihimizde de fedakâr kadınların her zaman çok önemli görev ve sorumluluklar üstlendiğini hatırlattı.  

“Ulusal Kurtuluş Savaşımız sırasında cephede ve cephe gerisinde üzerindeki tarihi sorumlulukla görev alan kadınlarımız, Cumhuriyetimizin ilanıyla birlikte çağdaş dünya kadınlarının sahip olması gereken tüm hak ve özgürlüklere, onlardan önce kavuşmuştur” diyen Sümer, kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara verdiği değer ve önemin, Cumhuriyetin ilanının ardından kadınların toplumsal hayatın her alanında söz, yetki ve karar sahibi olarak yer almasıyla görüldüğünü vurguladı.

SORUMLULUK KADINLARDA

Ülkemizin ekonomik, siyasi ve sosyal yani her yönden daha çok gelişmesi ve güçlenmesinde en önemli rolün hiç şüphesiz kadınlara düştüğünü de vurgulayan Sümer, “Hayatımızı paylaştığımız kadınlar, ülkesinin ve çocuklarının geleceğine mutlaka sahip çıkacak ve ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, şiddetin önlendiği, kadınların hayatın her alanında daha çok temsil edildiği ve etkili olduğu bir Türkiye dileğimle “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nü kutluyor, ülkemizin birliği, bütünlüğü ve bağımsızlığı için verilen mücadelede yitirdiğimiz tüm kadınlarımızı saygıyla anıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 13:59

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER