banner6

Taciz iddiası ortalığı karıştırdı

Adana’da çocuğa yönelik cinsel taciz iddiası nedeniyle ortalık karıştı. Toplanan kalabalık grup, tacizi gerçekleştirdiği ileri sürülen kişiye ait eve ve çevredeki işyerlerine zarar verdi.

Taciz iddiası ortalığı karıştırdı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da çocuğa yönelik cinsel taciz iddiası nedeniyle ortalık karıştı. Toplanan kalabalık grup, tacizi gerçekleştirdiği ileri sürülen kişiye ait eve ve çevredeki işyerlerine zarar verdi.

Olay Adana’nın merkez Seyhan İlçesi Dumlupınar Mahallesi’nde gerçekleşti. Bir kişinin aynı mahallede oturan 11 yaşındaki erkek çocuğunu okul çıkışı evine götürerek taciz ettiği iddiası mahalleyi ayağa kaldırdı. Sosyal medya üzerinden şüphelinin yabancı uyruklu bir kişi olduğu iddiası da ortaya atılınca durum iyiden iyi ciddileşmeye başladı. Çevre mahallelerde toplanan yüzlerce kişi, gruplar halinde yabancı uyruklu kişilerin işyerleri ve araçlarına saldırarak zarar vermeye başladı. Olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi olayların büyümemesi için görev aldı. Polisler kalabalık grubun saldırı girişimini önlemek için yoğun çaba sarf etti.  

 Konuyla ilgili Adana Valiliği’nden açıklama yapıldı. Olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı belirtilen açıklamada, “Emniyet birimimize gelen bir ihbarda 11 yaşlarında bir erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen yaklaşık 20 yaşlarında vatandaşımız olduğu değerlendirilen bir şahısla ilgili adli ve idari tahkikata başlanmış olup, vatandaşlarımızın kamu düzeninin devamı açısından Emniyet birimlerimize yardımcı olmaları ve gerekli sağduyuyu göstermeleri önemle rica olunur." İfadelerine yer verildi.

Halkın sokağa çıkıp, yabancı uyruklu vatandaşların mallarına zarar verilmesine neden olan provokatör paylaşımlarda bulunduğu öne sürülen kişiler,  gece saatlerinde tek tek tespit edildi. Bunun üzerine Adana İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonda, 5'i kadın, 40 kişiyi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Taciz vakasını gerçekleştirdiği iddia edilen kişinin ise aranması sürüyor.

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER