banner6

Talay: Kurban Bayramı paylaşmaktır

Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Adana İl Başkanı Hüseyin Talay, tüm hemşehrilerinin mübarek Kurban Bayramı’nı kutladı.

Talay: Kurban Bayramı paylaşmaktır

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Doğu ve Güneydoğu Kültür Sanat Derneği Adana İl Başkanı Hüseyin Talay, tüm hemşehrilerinin mübarek Kurban Bayramı’nı kutladı.

Kurban Bayramı nedeniyle kısa bir açıklama yapan Talay, Kurban Bayramı’nın önemine değindi. Talay, insanların eş, dost, akraba tüm sevdikleriyle bir araya gelmesine fırsat tanıyan mübarek Kurban Bayramı’na  kavuşmanın manevi hazzını yaşamakta olduğunu belirtti. Bayramların paylaşmak ve kucaklaşmak anlamı taşıdığına dikkat çeken Talay, “Bunun farkındalığı içerisinde bir bayram geçirmemiz, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi noktasında son derece önemlidir. Kurban Bayramını bu anlamda bir fırsat olarak görmeliyiz.” dedi.

  Korona virüsü gerçeğine de dikkat çeken Talay, insanları bu konuda duyarlı olmaya çağırdı. Talay, “Bizi güçlü kılan, bizi bu günlere taşıyan birlik ve beraberliğimizin Kurban Bayramı vesilesiyle daha da güçlenerek kuvvetleneceğine olan inancımı ifade ederken, bu bayram da  ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmaya, yüzlerini güldürmeye ve sofralarına katkı vermeye devam etmeliyiz.  Bu duygu ve düşüncelerle, başta hemşerilerim olmak üzere Milletimizin ve tüm İslam Aleminin bayramını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım. “ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER