Tanyıldız’ın adı bu sokakta yaşayacak

Geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren Hürriyet Gazetesi’nin Adana Bölge Temsilcisi Sinan Tanyıldız’ın adı Seyhan İlçesi’nde bir sokağa verildi.

Tanyıldız’ın adı bu  sokakta yaşayacak

Hande MUŞTU-Rukiye UYANIK

 

ADANA(İLKHABER)- Seyhan Belediyesi tarafından Arıplex Sinemasının bulunduğu 62003 numaralı sokağın adı  “Gazeteci Sinan Tanyıldız Sokağı “ olarak değiştirildi. Sokağın isminin değiştirilmesinden dolayı düzenlenen açılış törenine Seyhan Belediye Başkanı ve CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, CHP eski milletvekili ve Adana Barosu eski başkanlarından Av. Ziya Yergök, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Vekili ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Türkiye Spor Yazarları Derneği(TSYD) Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, Hürriyet Gazetesi Adana Temsilcisi Erdal Fernergiz, çok sayıda gazeteci ve merhum Sinan Tanyıldız’ın kızı Melek Gözüyeşil katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Hürriyet gazetesi bölge temsilcisi Erdal Fernergiz “Sinan Tanyıldız bizim için duayen.  Çok kıymetli bir abimizi kaybettik. Atatürk Caddesi ile  birleşen bu sokağın çok önemli olduğunu düşünüyoruz ve bu sokakta Sinan Tanyıldız ismini yaşatacağımız için çok onurlu ve gururluyuz. Rahmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ise basına büyük emek veren Tanyıldız için “ Sinan Tanyıldız Adana basınına çok emek vermiş, Trabzon’da başladığı İstanbul’da sürdürdüğü ve Adana’da noktaladığı meslek hayatında birçok meslektaşımıza örnek çalışmalar göstermiştir. Sinan Tanyıldız çocukla çocuk büyükle büyük olan, kapısına gelen kimseyi çevirmeyen, istihdamı destekleyen projelerle bizlere her zaman öncülük etmiştir. Biz kendisini bundan sonraki yıllarda da unutmayacağız“ ifadelerini kullandı.

Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Akay Sinan Tanyıldız’ı rahmet ve sevgiyle anarak “Sinan Tanyıldız anmak bizim için hem sevinçli bir an hem de üzüntü duyduğumuz bir anı oluşturuyor. Kendisini rahmetle anıyor ve teşekkürü borç biliyorum” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar Sinan Tanyıldız’ın Adana basını için öneminden bahsedip “Adananın en güzel sokaklarından bir tanesine onun ismini vermek az bile, Rahat uyu Sinan ağabey seni unutmayacağız” diye konuştu.

Sinan Tanyıldız’ın kızı Melek Gözüyeşil ise babasının adının bu şekilde yaşatılmasından dolayı mutluluğunu dile getirerek Seyhan Belediyesine ve törene katılan herkese teşekkür etti.

 

TSYD Başkanı Kurtul Çakın’ın Başkan Zeydan Karalar’a plaket takdim etmesinden sonra Gazeteci Sinan Tanyıldız Sokağı törenle açıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 13:37

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2