banner6

Tarım arazilerinden emlak vergisi alınmamalı

Adana Seyhan Ziraat Odası  Yönetim Kurulu 2. Başkanı Yaşar Özkan, tarım arazilerinden emlak vergisi alınmamasını istedi.

Tarım arazilerinden emlak vergisi alınmamalı

ADANA (İLKHABER)-Adana Seyhan Ziraat Odası  Yönetim Kurulu 2. Başkanı Yaşar Özkan, tarım arazilerinden emlak vergisi alınmamasını istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Özkan, 2012 yılında belediyelerin talepleri doğrultusunda çıkartılan yasa ile köylerin tüzel kişiliği kaldırılmış ve tarım arazileri ilk 5 yıl muaf olmak üzere emlak vergisi kapsamına alındığını hatırlattı. Özkan,”Bilindiği üzere Emlak Kanunu gereğince bina, arsa ve araziler emlak vergisi konusuna girmektedir. 2012 yılında Belediyelerin talepleri doğrultusunda çıkartılan yasa ile köylerin tüzel kişiliği kaldırılmış ve tarım arazileri ilk 5 yıl muaf olmak üzere emlak vergisi kapsamına alınmıştı. Ancak Tarım arazilerine Belediyelerce hizmet yapılması söz konusu olmamıştır.   Üreticilerimizin içinde bulunduğu zor koşullar ve tarımsal üretimdeki zorluklar kamuoyunca bilinmektedir. İçinde bulunduğumuz bu durum bu zor şartlar süresince Tarım arazilerinin yeniden emlak vergilerinden muaf tutulmasını talep etmekteyiz. Konuyla ilgili siyasi kurumlardan destek beklemekteyiz.” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER